Fujitsu esprimo P556

Dobrý den, doma se mi válí starší nevyužitý PC. Chtěl bych ho osadit grafickou kartou a udělat z něho PC na starší hry. Nechci udělat krok vedle, proto se ptám, jaká bude adekvátní grafická karta k tomuto kancelářskému PC. Asi nemá moc výkonný zdroj. Třeba GTX 1060 nebo ta je až příliš? RX 570? Děkuji za odpovědi.//Smazán troll "MaoCetung" (dříve třeba host, joachym, ledl, Rouška, Mikrob, Pavel Nový, olympie, Korong, DVD, Fabia, atd.), který sem chodí jen tapetovat poradnu svými bláboly.//

Odpovědi na otázku

Ještě doplním, že je v PC i7 6700, 16 gb RAM, 256 gb SSD

Nie je to zlé CPU. Pozri si hry, ktoré chceš hrať na YT s i7-6700 a GTX 1060 a zistíš ako to ide. Ale GTX 1060 by k tomu CPU mohla ísť. 16 GB na hry fajn. Na to SSD sa hry vojdu?

Možná bych dokoupil i nějaký použitý disk, ale má to cenu?

Ne, jedině druhé SSD dnes.

Esprimo má sice málo výkonný, ale kvalitní zdroj. Určitě bych tam nedával něco s více než 100 W TDP... Taky to chce vybírat z kratších karet ... Ale bez informací, jaký je tam CPU, RAM a disk nelze moc poradit.

i7 6700, 16 gb RAM, 256 gb SSD

Jj píše dobre - aký áš zdroj a case? Ide o to, aby sa GK tam vošla a aby ju zdroj utiahol.

Je to Midi Tower a zdroj má asi 280W.

A sme doma. Je to aspoň ATX zdroj, alebo SFF a pod. somariny? S tým zdrojom max tak GTX 1650. S redukciou zrejme aj GTX 1650S, ale nie som veľmi za redukciu na 6PIN. Plus zdroj je Chieftek, alebo Seasonic - tiež podstatná info. Radšej odmeraj koľko cm máš od zadnej steny nad PCIe x16 slotom k prednej strane. Ak je to ATX zdroj, dal by sa vymeniť. „Milujem“ také zostavy. Slabý zdroj, často nie normovaný, niekedy whitelist na grafiky, case, do ktorej sa nevojde ani poriadna GK ani chladič...

Netuším, jestli to je SFF nebo ATX, toto jsem našel na webu:https://forums.tomshardware.com/threads/new-psu-for-a-pre... Značka je prostě Fujitsu

https://i.ebayimg.com/images/g/Ar4AAOSwS5lfVhzz... Ak je to tento, tak určite nie je štandardný.

Takže ta GTX 1060 či 1650 bude v pohodě? Asi udělám dobře, když vezmu ITX verzi.