» Poradna » Programy

Fujifilm Finepix S2000HD: kúpiť, alebo nekúpiť?

Zdravím Vás.

Chcel by som kúpiť digitálny fotoaparát z kategórie "kompaktný ultrazoom" s pokiaľ možno najlepším pomerom cena/kvalita. Po dlhom hľadaní a uvažovaní som dospel k modelu Finepix S2000DH od firmy Fujifilm. Ešte predtým, ako ho kúpim, by som sa však Vás chcel opýtať, či je to dobrá investícia, prípadne či existujú podobné fotoaparáty za podobnú cenu.

Vopred ďakujem

Maťo

Pripájam aj link s podrobným technickým popisom vyššie spomínaného fotoaparátu: www.hej.sk ...

Odpovědi na otázku

Podobné za podobnú cenu v čom ? Najlepší pomer cena/kvalita sa velmi ťažko určuje u fotoaparátov a hlavne u kompaktov,záleží na tom,čo chceš fotiť,čo sú Tvoje priority,podla toho sa dá povedať,či bude mať zvolený foťák nejaký dobrý pomer kvality/ceny/použitelnosti,kompakty sú vždy o nejakom kompromise,nedajú sa príliš prispôsobiť na nejaký konkrétny účel na rozdiel od zrkadloviek.Technicky dokonalejší kompakt s lepšou optikou ako iný model iného výrobcu bude trošku out,pokial zistíš,že zaostruje od 85cm a Tvojou prioritou bude napr.makro,v tom prípade to bude investícia zlá,aj ked dotyčný foťák bude papierovo "kvalitnejší".

Ahoj, audax. Ide mi o mnohoúčelnosť fotoaparátu, teda aby pekne fotil v pokiaľ možno najviac situáciách. Mnou spomínaný model má totiž jeden môj známy a je s ním veľmi spokojný. Aj ja sám som s ním niekoľkokrát fotil a bol som naozaj príjemne prekvapený, aké pekné obrázky je ten fotoaparát schopný urobiť.

Matej - sorry, tak proč tady děláš vlny ?
Zkušenosti s tím foťákem máš /na vlastní kůži/, ale jak je vidět, tak používání hlavy, ti je cizí.

Jediný, komu je používanie hlavy cudzie si ty, milý ps. Vieš prečo? Lebo hoci nie som žiaden profesionál vo fotografovaní, napriek tomu si nechcem si kúpiť šmejd. Možno tebe nerobí problém dať za poriadny fotoaparát aj niekoľko desať tisíc korún, lenže ja som obyčajný študent - vysokoškolák a tak je pre mňa aj 200 € (cena fotoaparátu), dosť veľká položka, takže sa pýtam preto, čo by ste mi odporučili. Nestojím o prázdne mudrlantské reči a reakcie typu: "Sorry, tak proč tady děláš vlny? Jak je vidět, tak používání hlavy, ti je cizí.", ako si tu predviedol ty. To totiž vôbec nie je rada, ale obyčajné machrovanie.

Co ti na to má člověk říct,za podobné peníze jsou konkurenti asi tak 3 nebo 4 a z toho jeden je ten samý výrobce a model (S1000).Takže co z toho plyne,foťák jsi si vybral dobře a rozhodně bych o tom už nepřemýšlel,podle mě tvojí jedinou starostí teď bude,vybrat si správný obchod kde ho koupit

Matej - svoji repliku bych si nedovolil, kdyby bylo z tvého dotazu poznat, že vůbec nevíš, která bije.
Ale sám jsi napsal, že jsi si ho mohl vyzkoušet, na "vlastní kůži", tak mě fakt není jsané, o čem mudruješ.
Chceš ho? Líbí se ti jak pracuje, a jaké dělá fotky? Tak co se ptáš? Kvůli penězům?
Nemáš na něj? - tak si půjč - nejlépe ve svém okolí - rodina, dobrý kamarád, a pomalinku splácej.
Na to kde si ho máš koupit, ti dal odpověď Rover623.
Připadá mě to, jako když si najdeš děvče, bude se ti líbit, budete si rozumět, a ty se budeš někde na Netu ptát, jestli s ní máš chodit dál.
Vypadá to, ač vysokoškolák, že pořád ještě potřebuješ vodit za ručičku.