» Poradna » Programy

Fujifilm FinePix F30

Zajímám se o koupi Fujifilm FinePix F30 a rád bych slyšel praktické zkušenosti někoho, kdo ho má. Četl jsem recenze na dpreview.com a fotografovani.cz a velmi mě zaujal. Můžete ho doporučit? Nebo raději jiný fotoaparát v této třídě a cenové kategorii (na netu je za cca 5 500 Kč). Mám také jeden konkrétní dotaz. Je připojení k PC Windows XP Home SP2 možné bez instalace prohlížeče (dodávaného výrobcem) FinePix Viewer (tzn. mohu používat svůj vlastní oblíbený prohlížeč)? Nebo je nutno používat FinePix Viewer? Je tedy připojení tzv. mass storage nebo ne? Dále je nutno instalovat výrobcem dodávané ovladače nebo si systém připojení detekuje sám? Děkuji.

Odpovědi na otázku

Ahoj...mám FinePix...teď nevím číslo,ale kupoval jsem ho před 2 lety cca za 5000 Kč.Dnes bych se asi poohlídl po nějakém Lumixu.Nefotí špatně,ale fotky jsou tmavé,objektiv má evidentně málo světla.To je moje zkušenost.Pravda model co mám já byl v dané době tuším asi druhý nejlevnější u Fuji filmu.Subjektivně bych prostě už Fuji film (podotýkám v této základní řadě) nebral.

Kdyz FUJI F30 nevidels tak se knemu nevyjadruj, FUJI F30 je velice vydareny fotak a v opticke kvalite je na tom v mnoha ohledach lepe nez LUMIX. viz testy www.dpreview.com

Vlastním FinePix F10, který ve WinXP žádný další sw ani ovladače nevyžaduje. Po připojení se ohlásí jako další disk. Předpokládám, že F30 na tom bude stejně.