» Poradna » Web a internet

FTP server v cloudu?

Asi se zeptám blbě, tak mě rovnou střelte, nejlépe do zad.Moje IP kamera umožňuje při alarmu odeslat video nebo fotky na nějaký FTP server.Tuším, že bych ho mohl zřídit na svém PC, ale to by znamenalo, aby byl zapnutý 24h denně a to nechci.Dal by se na stejný účel použít nějaký zdarma poskytovaný diskový prostor? Třeba Google drive, kde by měla být základní velikost 15 GB, což by naprosto stačilo?

Odpovědi na otázku

Pokud se kamera dokáže nalogovat na server aby mohla uložit fotku, bude to fungovat.

google drive má ftp přístup?

Najdi si hosting, který poskytuje ftp a dost prostoru. Ale asi to nebude zdarma.PrasatkoPee

cloud disky ako je napr. google drive nemaju obvykle moznost pripojenia cez ftp. niektori internetovy provideri zvykli davat k pripojeniu na internet aj emailovu schranku a FTP pristup, ale to uz nie je prilis bezne (myslim ze aj u UPC tomu tak bolo).cenovo vyhodnym moze byt napr wedos disk, ktory dostanes zadarmo ak mas u wedosu webhosting, pripadne si mozno wedos disk zakupit za par korun mesacne. k wedos disku je k dispozicii ftp pristup. pripadne ak mas niekde hostovane nejake stranky, skoro vzdy je k tomu ftp. ale odporucam to s uploadom prilis neprehanat a pouzivat to cisto iba na tie alalrmy -webhostingy nemaju prilis v laske ked sa webhosting pouziva ako sklad dat. casto je tiez velkost jednotlivych suborov na webhoste obmedzena.

Jak píšou kolegové, do cloudu běžně není FTP přístup, takže Google drive, Dropbox a podobné služby použít nelze. Já jsem loni hledal pro svého zákazníka právě pro IP kameru pro posílání jednoho snímku každou hodinu a našel jsem placený asi za 120kč/rok, což je myslím přijatelné. Kapacita je 1GB, což na statické snímky v pohodě stačí. Nebudu dělat reklamu, ale když do Google zadáš "FTP hosting", tak najdeš

Ještě mě napadá https://aws.amazon.com/free/ a nainstalovat si FTP do EC2.

Pokud by stačilo ftp 5 GB, pak možná www.capsa.cz (nečetl jsem ale podmínky)