» Poradna » Programy

FTP bez veřejné IP adresy FIKCE nebo REALITA !

Ahoj ve spolek.Objevil jsem tohle http://chownat.lucidx.com/ ale na českém internetu o tom není zrovna moc info. Bohužel má chabá znalost angličtiny a síťového nastavení mě nedovoluje se v tom vyznat .Můžete mi na to někdo mrknout a zjistit jestli je to vůbec realné a funkční a napsat jsem malej návod spuštění a nastavení tak abych mohl spustit FTP i bez veřejné adresy na systém WinXP ? Myslím aspoň podle příspěvku zde v Poradně že by tato informace zajímala větší okruh lidí

Odpovědi na otázku

realita a četl jsi options ?má to klientskou a servrovou část a nastavuješ comn a local port ....viděl bych to na port foward ,  takže nic zázračného.

Dík za odpověd.Zapoměl jsem dodat že má znalost angličtiny není ani tak chabá jako spíš nulová Mohl by jsi mi uvést kompletní příklad zprovoznění (spuštění programu s danými příkazy a jakou adresu zadat když se chci napojit z venku na spuštěné FTP když IP adresa počítače je lokální neveřejná).Nebo pokud to není nic zázračného existuje jinej program uživatelský přístupnější respektivě pro LAMY Nebo nějaký články postupy a návody pro Win?

Ještě bych doplnil že jsem jse o tomto softíku dočetl zde http://ramsoft.borec.cz/weblog/jak-zpristupnit-os... p-za-nat.html kde se uvádí že to stačí spustit jenom na jedné straně na druhej už podle autora netřeba. No nevím ja si myslím že na jedné straně se to musí spustit jako servr a na druhý jako klient jak píšeš nebo se autor plete ?

Vypadá to docela důvěryhodně, a podle mě by to mohlo fungovat.Princip je vcelku jednoduchý: pokud nějaký počítač pošle paket skrz NAT směrem ven, server si zapamatuje spojení a pak mu posílá došlé odpovědi. Takže pokud ten druhý počítač (také za NAT) začne posílat pakety tomu druhému jako by to byly odpovědi (i když mu zatím nic nedošlo), budou skutečně docházet prvnímu.Jediná komplikace je že počítač musí zjistit vnější port, který mu NAT přiřadil (protože druhý počítač musí posílat pakety na tenhle port). Jak by šlo tohle vyřešit mě nenapadá, až budu mít trochu času, podívám se do zdrojáku toho programu (je to psané v Perlu).

Nelze. No way.Jedine reseni je domluvit se s tvym ISP na port forwarding. Neni to nic sloziteho, je to jeden radek na proxy serveru. Na proxy se nastavi ze ISP_vyrejna_IP:port_X = tvoje_IP:21. Lide se pak na tvuj FTP dostavaji pres ftp://ISP_vyrejna_IP:port_X