» Poradna » Počítačové sítě

FTP - jak zviditelnit jen jeden adresář, soubor - bez hesla, případně jiné heslo, než na FTP

Dobrý den,získal jsem něco málo FTP prostoru a jelikož jsem nidky FTP nevlastnil, umím se na něj pouze připojit.Nyní bych zde rád umístil 2 soubory, ale i když je umístím do jiné složky, je mi jasné, že přístup na ně bude jen přes globální přístupové údaje k FTP, což není žádoucí.Rád bych, aby se k této složce přistupovalo s jinými údaji.FTP prostor je od poskytovatele načeho internetového připojení a jejich ochota pomoci ne nulová.Děkuji za návrhy a případné odkazy, co si mám načíst.Martin

Odpovědi na otázku

Pokud jsi dostal pouze ftp přístup bez administrace ftp (minimálně definování uživatelů a jejich práv), tak s tím asi nic nenaděláš.

jedinne pres web server.

Jak na to. M

Dostal jste asi FTP pristup, ktery slouzi jenom a pouze k manipulaci se soubory webove prezentace. Tam nic takoveho nenastavite, neni to soucasti sluzby. Proto je ochota poskytovatele pomoci Vam nulova.Mate-li verejnou IP adresu, nic Vam nebrani, abyste si plnohodnotny FTP server zridil na svem pocitaci.