FTDI predavý fake USB Serial prevodníky?

Ahojte všetci,pred troma týždňami sme zakúpili 200 ks FTDI 232 USBSerial prevodníkov cez SK distribútora, ktorý spolupracuje s FTDI (certifikovaný predajca s priamym kontaktom). Stroj napájkoval na dosku s USB. Pripojili do PC s Windows 7. Nabehlo 70% z nich. Ostatok nabehlo ako ovládač, ale potom prebehla aktualizácia na nejaký novší a 30% z nich "bricklo". Preto sme dali aj starší ovládač z roku 2013 a tam to šlo bez problémov. FTDI nám poskytlo ovládač, kde sa cca. 30% čipov javí ako bricknutých. Ak sú to fake, tak sa nečudujem, že sa Arduino na nich vykašľalo a použilo čipy od Atmel aj pre USBSerial prevodníky. Máme to reklamovať alebo by ste pristúpili k razantnejším krokom?

Odpovědi na otázku

To je snad záležitost vedení, ne? Srandičky si řešte s nimi.

Ja som vo vedení dá sa povedať. Náš produkt je nastaviteľná fajka Gandžujka (doslovný preklad), možno ste už o nej počuli. Zatiaľ len maloobchod. USB a sériový prevodník spolupracuje s mikrokontrolérom a ten riadi dané zahrievanie. Nemám presný popis spôsobu.

Tak jestli jste vedoucí, měl byste si ze své funkce umět poradit s takovou situací, a ne hledat rady anonymně na internetu...

Pýtal som sa, len o radu. Nie som hlavný manažér.

Len ja nie som z tých fetiek.

Tohle je spíše do právní poradny.

To musíte řešit co nejdříve s distributorem. Nějak se k němu dostaly padělky čipů, a je na něm, aby problém vyřešil a zákazníka (Vás) kompenzoval. Není to první případ oficiálního prodejce, ke kterému se dostaly padělky, byly i případy kdy byla na vině přepravní/skladová společnost. Vám taktéž doporučuji postavit si testovací přípravek na čipy, protože trh je přeplněný padělky FT232 a FTDI samotné s tím nadělá pramálo.

kto tie prevodníky pájkoval na dosky ? kto kontroloval prevodníky pred pájkovaním,kto kontroloval plošné spoje na chyby,kto kontroloval celý výrobný proces až po finálny výrobok ?....čo dodal FTDI certifikovanému predajcovi,čo ste nakúpili od predajcu v SK ? tam sa po ceste ku koncovému výrobku mohlo narobiť toloko chýb pri kompletizovaní celého plošného spoja s mikrokontrolérom,že je velmi problematické viniť ýlučne FTDI a certifikovaného predajcu v SK z toho,že dodali fake mikrokontroléry/prevodníky,chyba mohla nastať aj pri výrobe koncového kompletu plošného spoja a prevodníku

Podle toho, že převodníky fungují se staršími ovladači, jde dost jistě o padělky. Byla kvůli tomu kdysi slušná aféra. V každém případě je dost možné, že ze zmíněných stran není na vině nikdo, ale odpovědnost za vyřešení problému nese dodavatel čipů. Dodavatel vyřeší problém se zákazníkem (reklamace, dodání nových čipů, odškodnění za znehodnocené desky/opravu desek) a pak půjde po svých vlastních dodavatelích, pokud mu to za to stojí.

Máme nato poloautomat prepožičaný za nemalú sumu.

=> k razantnejším krokom?Samozrejme, ak mate zaujem zarobit na tom, co ste nepredali, tak sudit sa, sudit sa, sudit sa ako by povedal ujo Lenin.

Budeme sa súdiť s FTDI

To zalezi na tom ako to vyhodnotite, ale pytat sa tunajsieho osadenstva zlozeneho prevazne z deciek vam urcite pomoze spravne vyriesit vas problem... Prepacit sa da jedine trolling. Ten sa tuna prevdzkuje o106.

Jinak pokud máte oficiálního distributora, tak tím tuplem byste to měli řešit s ním. Případně pokud chcete nějakou záruku, tak např. Farnell, Mouser, Digikey...

sry, to patřilo jinam

Blbost, FTDI a tím nic nemá, to je snad jasné. To Vás snad mohlo napadnout, že v první řadě musíte oslovit toho DISTRIBUTORA! On je zodpovědný za původ těch integráků. Jinak nevím jak FTDI, ale např. Microchip má na stránkách svůj "e-shop", lze si u nich cokoli objednat a v krabici vám s integrákama přijde i certifikát, zaručující původ. Je to přímo od výrobce.

Kamarát zohnal CH340. Okamžite klesla aj spotreba z 60 mA na 27 mA.