» Poradna » Ostatní

FSB na 174 MHz!

Mam Celeron 433 na zakl. desce Ability M726s kombinaci chipsetu ALi Alladin Pro a BXCel.SiSoft Sandra 98 mi zdelila, ze rychlost FSB me desky je 174 MHz (deska je urcenapro 100 MHz)! Multiplikator procesoru je pritom nastaven na 2,5 (frekvence procesorutedy vychazi spravne), procesor ani deskase neprehrivaji (teploty kolem 33 stupnu).Pocitac nemuzu otevrit (je v zaruce). Cemumam verit? Sandre (zakl. deska je dostnepovedena a casto odmita snahy o sve otestovani a i v Sandre se objevujihlasky o neplatne operaci), nebo limitumdesky? Zatim vse funguje, takze nevim, nacem jsem.

Odpovědi na otázku

Takovéto informaci nelze vůbec věřit. Procesory Celeron mají Multiplikátor (násobič) uzamčen a nelze jej měnit. U 433MHz Celeronu je 6,5 a FSB 66MHz. Mimochodem při FSB 174MHz bys potřeboval minimálně 5,5ns paměti, který určitě v počítači nemáš.

Tipnul bych si ze Sandra je z ty desky tak hotova ze ti napise takovej nesmysl. Kdyz se kouknes do Biosu nebo staci bejt rychlej pri najizdeni tak preci vidis na kolika to jede ne ?

Pamatuji si, jak mi jednou prohlásila na desce, kde jsem vlastnoručně nastavil "jumpery" FSB 75 MHz, že mám FSB 64 MHz.Procesor jel na 225 (75x3) a Sandra tvrdila, že jede na 225 (64x3,5). No comment.

to je nesmysl, Sandře nevěř, mě tuhle taky zradila. Dukud ti to jede, kašli na Sandru. Zvlášť na 99, to je úplná blbost.