» Poradna » Programy

Front Page

Zdravím, potřeboval bych pomoci s programem "Front Page", jde si myslím o takový základ (v onom programu). Kdo v tom trochu umí a je ochoten mi pomoci, napište do odpovědí třeba svůj email a snad se dohodneme. :)

Odpovědi na otázku

Ten program ešte existuje?

Bohužel..

Někdo ti drží pistoli u hlavy a nutí tě používat takovou kravinu?

Škola.. Bohužel teď před maturou nemám čas se na to podívat a zaměřit na to..

proč bys proboha potřeboval s takovou příšerností dělat?

Škola.. bohužel teď před maturou nemám moc času se tím zabývat a doučovat se to..

A musíš vyloženě dělat ve FrontPage? Jaký je přesně úkol?Zažil jsem bohužel i šílenosti, kdy např. učitel výpočetní techniky přes pár lety naprosto netušil, že např. existuje free alternativa k MS Oppice a i v ostatních věcech byl kapku zkamenělý.

Ano.. je to bohužel ve Front Page.

A co je to za "pokrokovou" školu? Trvat na použití zastaralého a v dnešní době už nepoužitelného programu by mělo být trestné.

Já se učím za mechanika, ale máme tam vedlejší předmět s PC a tohle vyžadují.

Ještě by mohli v češtině vyučovat psaní do hliněných tabulek, mělo by to pro budoucnost studentů přibližně stejný přínos.

ach jo, to je jako kdyby vás na mechanice učili opravovat parní stroje

To je užitečnější, nehledě že jeden typ se stále používá.

pokud by to ovšem neučili plošně při studiu na automechanika

Mail ti do odpovědi nikdo psát nebude, ani není potřeba se tady dohodnout. Zajdi v pondělí na nejbližší ZŠ a domluv se s nějakým školákem, nebo si sežeň učebnici. Je to látka probíraná v informatice pro 8. třídy.

Opravdu? My to nebrali a co už jsem se ptal všech známých tak oni o takovém programu ani neslyšeli.

A ten email, stačí když někdo napíše že v tom umí a já mu rád dám kontakt na mě.

To bude nejspíš proto že poslední verze FrontPage je z roku 2003 a pak to Microsoft zařízl. Mimo jiné proto že ten program byl naprosto k ničemu, generoval příšerný kód a nikdo rozumný by nic takového nepoužil.

... trochu opravím - existovala (alebo ešte existuje) aj verzia z roku 2007, lenže pod názvom "Web Designer", resp. "Microsoft Expression", to už bolo niečo lepšie ako pôvodný Microsoft FrontPage. Nehovorím, že je to prevratná vec, ale bolo to použiteľnejšie ako Microsoft FrontPage.

Já tady mám verzi z roku 2010...

protože on byl ten program považován za šílený paskvil už v dobách Office 2000, vydaných roku 1999.Semtam použiju na statické html alternativu v podobě LibreOffice Writer/Web, ale dneska je to fakt zastaralá záležitost - jak v technice ty parní stroje, bambitky ládované předem nebo třeba kalení oceli močůvkou

O předovkách bych to tak netvrdil: https://zbranekvalitne.cz/forum/viewtopic.php V USA se i loví a v každém lepším normálním krámu Vesuvit mají.

Tak jasně, to je stejné jako perkusní bouchačky ap. - v rámci různých historických show apod. se toho využívá dost, totéž různí historičtí nadšenci, co si třeba chtěj zalovit jak v Posledním Mohykánovi (v USA to možná jde). Je to hlavně o popularitě.Ale to nic nemění na tom, že jde o technologicky zastaralé zbraně, stejně jako předovky s křesadlovým či kolečkovým zámkem.

Proboha proč…

A jaké je zadání? Nebo jde jen o to, vyjmenovat jednotlivá menu?

Udělat stránky, index + dalších 5 stránek asi s nějakým přepínačem, kterým ze základní stránky budeš přepínat na další. Zvládl byste to?

jako několik html stránek, mezi kterými si můžeš proklikávat přes nějaká tlačítka nebo hyperlinky = textové odkazy? Nic víc? To není vůbec problém.Bez znalosti psaní HTML bych to asi spáchal v tom LibreOffice Writer/Web, který seženeš legálně, zdarma a je v češtině. Navíc o dost aktuálnější než FrontPage. Stránky si v tom vyrobíš trochu jak ve Wordu, vložíš si tam obrázky, nadpisy atd. stejně tak ty odkazy.Výsledkem bude tzv. statické html, které si zobrazíš třeba ve Firefoxu a půjde v tom proklikávat mezi stránkami jako kdybys byl na webu.

Jak bysme to spáchali my, nebo navrhovat jiné programy mu asi není nic platné. Píše jasně, že podle zadání to mají udělat ve FP.

Pak má smůlu, většina se tomu vyhýbala a dnes se moc lidí nenajde, kteří mají jen instalované, natož aby to ovládali.

Jo, přesně proto jsem mu psal, ať si dojde na nějakou základní školu.

nebo to vyrobí v něčem jiném a sežene si někde header z Frontpage, který si tam vecpe v notepadu U takhle jednoduchého html to snad poznat nebude.

Třeba: https://portableapps.com/apps/office/libreoffice_p... , ale pochybuji, že učitel je schopen zobrazit zdrojový kód, když vyučuje takovou úchylnost.Jaká je to vůbec škola?

Na to bych nespoléhal. Učitel to učí, protože to mají v osnovách, ne proto, že by sám nic jiného neuměl. A jaká je to škola, je celkem jedno. Štěfko tady už/zatím dvě hodiny čeká, až mu to někdo napíše. Učebnice FP má celá asi 140 stran. Za tu dobu by ji měl aspoň prolistovanou. Jenže píše 'teď před maturou nemám čas se na to podívat'.

a já pochybuju, že se někdo najde, protože ten software byl zastaralý už před deseti lety A s rozvojem služeb jako Webnode ap. ztratil smysl i pro ten zbytek lidí, co chtěli web aniž by se učili HTML.

header by byl tu:https://pastebin.com/ZivrmRse

ve Writer/Web to udělá obdobně jednoduše jak ve Frontpage, akorát to nebude pravěký software a nebude ho muset shánět z nějakých pochybných zdrojů, protože si asi nebude chtít kupovat staré MS Oppice - navíc FrontPage nebyl ve všech - jen v těch dražších verzích.

Vytvoreno pomoci FrontPage2003. Alespon jsem si u toho zavzpominal :)http://fixedcz.eu/zive/index.htm

Mohl byste mi to poslat na email? Přidal bych si tam nějaký text a obrázky a snad by to nějak prošlo.

Děkuju moc!

Neni zac

tak tohle se fakt dalo vyrobit v čemkoliv - z toho se nijak nepozná, že to bylo ve FrontPage. Pokud to nebude vyrábět před učitelem, ale jen to odevzdá, tak vážně netuším, proč trvají na FrontPage - který si navíc musí někde opatřit a není free.

FrontPage jsem stáhl z prvního odkazu z "uložta", večer tam doplním nějaký text s obrázky a snad to projde.

tak warezem se tu fakt radši nechlub. O to víc je stupidní někdo na té škole, že vyžaduje použití placeného a dnes již legálně prakticky nedostupného software. Pokud to teda nemaj na studovnách a nepředpokládaj, že to uděláš tam.

S tím já už nic neudělám, stupidní to je, já jsem rád, že jsem pořídil. Odevzdám to a víc už o tento program nebrnknu.

To jsou ale kecy. Pánové když byl tento program TOP tak jste tahali kačery.Nemužete srovnávat. Vždyť třeba ani neznáte z provozu klasickej telefon a teď ho budete srovnávat s mobilem. A taky to fungovalo.Ovládá se to stejně jako word. Musíš si ale dát pozor na šířku. Hodně se používali rámce (stránka ve stránce).Kolik chytrej cucáků co radí umí vytvořit a zprovoznit stránky ? hóóódně málo. Většina si zaplatí web hosting s redakčním systémem co umí vyplnit i babička.PS: vy mě taky