» Poradna » Web a internet

Fritzbox 7590

Zdravím. Na modemu Fritzbox 7590 mám aktivovanou wi-fi 2.4 a 5 GHz, ale žádné zařízení mi síť 2.4 GHz nenajde a když zkusim načíst QR kód, tak mi to napíše, ze síť nebyla nalezena nebo se nedá připojit. Ale v nastavení modemu vidím, ze aktivní je. Nevíte někdo, čím by to mohlo byt? Děkuji

Odpovědi na otázku

A předtím to bylo ok, nebo to je od počátku používání toho Fritz!Boxu?

už jsem ho takto koupil a dela to od prvního nastavení. Ale koupil jsem ho již použity.

Ok. Reset do továrního defaultu byl? Firmware aktuální je? Poslední je 7.29. Na kterém kanálu na té 2,4GHz jede? Co zabezpečení wifi, které je?Žádné zařízení síť nevidí - kolik - 2, 3, 5? Z čeho konkrétně vybíráme?

Reset byl 2x. Firmware aktuální, zkoušel jsem 7.29 a nove vydany 7.39. Kanály jsem zkoušel 1-13. Teď to mám na 6. Zabezpečení WPA2/WPA3. Síť nevidí pc, iphone, android ani tv. Proste nic.

Může být v pr.eli čip od 2,4GHz. Nebo něco kolem něj.

FW bych vrátil 7.29, to je poslední netestovací. Ještě jsem našel že některým zařízením vadí WPA3. Zmiňuje tam jabka, kamery a já bych tam přihodil tv a určitě pc/ntbk se starším wifi čipsetem podporujícím jenom 2,4GHz.

a myslíte, ze by to diagnostika neodhalila? když pustím diagnostiku, tak mi to píše, ze síť je aktivní, svítí zelene a ze má 0 připojených zařízení ... ale možné to je

A v nastavení "Wi-fi -> Wi-fi Channel - záložka 2.4 GHz band - Other Wi-fi networks in Your Vicinity" jsou vidět nějaká zařízení. Jestli ne, tak se obávám, že Wifi na 2.4 nebude funkční.

Jj, sítě 2.4 od sousedů mi to ukazuje. I kanály, na kterých vysílají. Je to záhada.

dočasně (kvůli odzkoušení) zaškrtni v wifi-security "non-encrypted" a úplně dole "Allow all new wireless devices". funguje ?

Napis kdyby ti to slo, pripadne kdybys nasel chybu ci to nekde vyresil. Ja to vidim na reklamaci. U me je to teda novy router tez 7590, mam ho primo od operatora. Jen operator na nej dava zaruku 2 roky, ale firma AVM se chlubi ze mam zaruku 5 let. Tudiz i kdyz ho mam uz temer ctyri roky, kontaktoval jsem nakonec primo jak firmu v Praze 4 tak i AVM. Me to Wi-Fi nejde vubec, zniceho nic. Proste se me po Wi-Fi ukazal loading, loading.... udelal jsem restart a bylo po. Hodne lidi doporucilo, vymenit adapter, ze to se nekdy stava. Vymenil jsem i za silnejsi 12V a 3A a nepomohlo to. Taky me tehdy potom dobu navazoval spojeni i na rj45 DSL. Pak byl problem pri prepinani tj kdyz jdes z polozky wi-fi na overview, home network. Dobu to loadovalo az se to odhlasilo. Ted v sekci channel mas porad ze to hleda sit tj 5Ghz a i 2,4Ghz ani tuk. Ani site sousedu, nic to nenaslo. Mam za to ze wi-fi sice muze byt zelena, jako ze je zapnuta, ale pokud tam neco umrelo, tak to nic neprijma a ani nevysila. Uvime jak se k tomu postavi firma AVM.

Funguje uz? Pokud ne, mohl ti odejit i nejaky wi-fi modul nebo cast. Reseno s firmou AVM, tedy vyrobcem. Zarizeni po vystaveni RMA kodu je nutne zaslat do Berlina. Je nutne mit tedy i zarucak v ramci 5 let zaruky. Dale se tam da anglicky popis zavady. Neni problem to poslat i s PPL firmou, ktera je levnejsi nez Ceska posta. Mozna by to slo i s DPD co jsem koukal, ale pro me byla prvni moznost lepsi. Celkem rychla reklamace. Router putoval 29.09.2022 z CR. Prijem v Berline 04.10.2022. Trvalo to delsi dobu, bylo tam ze z nedostatku casu neslo dorucit. 06.10.2022 ale uz putovala zasilka firmou DHL zpet. 11.10.2022 v CR.Koukam, no uplne novej router 7590 vcetne na bijecky. Papir jen suse kde je typ zbozi a to je cele. Vyjadreni servisu nic. Psal jsem kvuli tomu zase na AVM support, ten odpovedel ze ho tesi, ze zarizeni bylo vymeneno ale ze bohuzel nema pristup k hw a vyjadreni servisu. Podpora celkem fajn, snazi se poradit, poradi i kdyz chybi udaje napr me chybel email a cislo, ktere chce vetsinou dopravce pri odeslani balicku.Celkove uz diky vymene zarizeni, se jednalo o zrejme odejduty modul wi-fi nebo neco podobne.Timto jsem tak odpovedel i zhruba na problem. Pokud je router ale z bazaru, tak je to smula.

To pise me taky, vse jsem zkousel zapinat, vypinat, cumel i do tech rad co ma na webu AVM, nejde s tim nic. No a taky za ctyri roky asi znam chovani toho routeru, takze bych vedel. Nic jsem tam ani nesteloval, nevrtal. Jiny je kdyz to koupis od nekoho, to nevis jiste treba co ti prodal, muze byt neco poskozene.

To je horsi, ja ho mel uplne novej primo od providera vcetne nastaveni. Nic jsem nemenil krome hesla do routeru a po 4 letech toto.

Kanál? nastavte si region správně na ČR nebo kanál místo auto na nějaký jiný (ideálně menší než 11 :D)

ten region je nutné samořejmě nastavit na všech zařízeních (tzn i klientech :D) .. prostě si kanál nastavte ručně na jakýkoliv menší než 12 a bude to OK

menit kanály jsem zkoušel, ale bohužel nic. 5 GHz a Guest síť normálně vidím, ale 2.4 GHz proste ne. Už nevim co s tím.

Tak je to holt rozbitý.... Pokud je to v záruce, servis, pokud ne, šroubovák a kouknout dovnitř. I neznalý člověk dokáže kouknout jestli není ulomení kabel nebo odpojený anténní konektor apod...

To asi těžko, router má 4 dvoupásmové anteny a tím že 5GHz jede, tak tahle část bude ok. Z předchozí konverzace se jeví v pasmu 2.4GHz fungující příjem, nejede vysílání. Neznám schéma zapojení, ale odhadem bude v pr.eli nějaký ten výstupní zesilovač v této sekci. To těžko někdo opraví. Síla toho Fritz!Boxu je v modemu a 5GHz wifi, takže bych v menu 2.4GHz vypnul a do sítě připojil nějaké levne staré AP.

Dekuji, tohle je konecne dobra odpoved Pokazit se muze vse, ja ho mam 4 roky a super top byl. Docela me to mrzi, je to dost drahy router. Zvazuji koupi jeste toho FritzBox 7583, ktery umi sam bonding 17a a i do budoucna bonding 35b a G fast, kdyby to casem bylo nasazeno jako v Nemecku.

" Síla toho Fritz!Boxu je v modemu"Tady souhlas, i tu 5GHz Wifi bych vypnul, používal jako kvalitní modem v bridgi a vymalováno. Nějaký MK je za hubičku (pár stokorun).

O takové wifině se cenově přijatelnému Mikrotiku může jen zdát - 1733 Mbit/s, Wi-Fi 5, 4x4 data streams with 80 MHz channel bandwidth or 2x2 data streams with 160 MHz channel bandwidth (nechtělo se mi to psát).

Tak vzhledem k tomu, že se bavíme o VDSL, tak má linku max 100/20 Mbps (ten Fritz nepodporuje bonding) .. takže výše uvedené je naprosto irelevantní.

Tak přenosy jsou nejen z/do internetu ale i v rámci LAN/WLAN. A hledal jsem nejsnazší nejlevnější funkční řešení.

Davaj 5 let zaruku, tedy vyrobce, pokud primo nenabizi obchodnik, asi se to bude posilat nekam do servisu. Netusim kam, cekam na odpoved vyrobce. Jo ted jsem se zasmal Router, ktery lezi na jednom miste doma, nikde se s nim nepohnulo, samo se tam by odpojil, ulomil kabel nebo dokonce se odpojil sam uvnitr antenni konektor To bych se snad jel podivat osobne do servisu :D

Ahoj, mam take stejny problem. Mam ten puvodni 7590, ted jsou novejsi s Wi-Fi 6 s priponou AX. U me je problem jeste jiny, me FritzBox 7590 nevysila nic tj ani 2,4Ghz a ani 5Ghz, je to totalne v haji. Resim to uz i jinde ve foru. Zatim to skoncilo jen: 1. vymazat router, vratit do tovarniho nastaveni a 2.vymenit napajeci adpater za novej. Nekdy kdyz se to opotrebuje za 4 roky, nestaci napajeni. Pruser je ten, ze jsem s tim nic nedelal. Tedy zniceho nic zacal zlobit signal wi-fi. Takove to kolecko loading, loading.... napr na tv ci jine sluzbe. Reknes hmm tak asi zlobi sluzba. Jenze po restartu, rozumej vypnuti / zapnuti uz wi-fi nejde a nepomohlo nic. Doporucuji jeste projit servis AVM de, kde jsou info, ale ani to me nepomohlo. Uz jsem kontaktoval CZ zastoupeni AVM Praha 4 a napsal jsem do Nemecka. Pripojil jsem umyslne i starty Comtrend 3026e i bez konfigurace a internetu ihned se ukazalo SSID v telefonu, tedy ihned jsem ho videl. FritzBox ani tuk a ani na jednom telefonu a to jsem tam dal umyslne Public Wi-Fi, tedy jsem uz zkousel i jine SSID, udelat to verejne jako sit. Pritom tu jasne ti mohu potvrdit, ze wi-fi slo hned! Tedy vzdy byla videt v telefonu at to byl jakykoliv krap, nasel ji, nasla ji i tv, konzole. Ted to uz neni. Muj odhad je, odchazi tam nejaky modul nebo chip Wi-Fi a router je v haji. Jedine reklamace. Bud zde do 24mesicu v CR a nebo do nekam do Nemecka

Jen pro info, cekam na odpoved od AVM, jak dostanu odpoved tak jsem pripadne napisu jak to dopadlo ci jsem router zasilal do servisu. Bohuzel stale nic od firmy AVM a ani od CZ zastoupeni (resi evidentne jen firmy). Mozna ale jim jen trva reakce, dam tomu par dnu

modem jsem nerozchodil ... z Ebay mi vrátili peníze a koupil jsem 7583 a ten jede parádne.

Dekuji za info. Ano je to chybna wi-fi, kdy zbozi se meni za nove. Super ze to slo vyresit pres ebay. Ja uspesne vyreklamoval. Daval jsem sem post o postupu a zkusenost s AVM firmou. Tak az ho moderator jedine schvali.Taky jsem koupil ve sleve novej 7583 a super na bonding! Tak at ti slape a hlavne at mas zarucak pokud to je ten z Italie, abys mohl pripadne reklamovat v Berline u AVM. Jen tam nesmi byt to ebay.

Reseno s firmou AVM, tedy vyrobcem. Zarizeni po vystaveni RMA kodu je nutne zaslat do Berlina. Je nutne mit tedy i zarucak v ramci 5 let zaruky. Dale se tam da anglicky popis zavady. Neni problem to poslat i s PPL firmou, ktera je levnejsi nez Ceska posta. Mozna by to slo i s DPD co jsem koukal, ale pro me byla prvni moznost lepsi. Celkem rychla reklamace. Router putoval 29.09.2022 z CR. Prijem v Berline 04.10.2022. Trvalo to delsi dobu, bylo tam ze z nedostatku casu neslo dorucit. 06.10.2022 ale uz putovala zasilka firmou DHL zpet. 11.10.2022 v CR.Koukam, no uplne novej router 7590 vcetne na bijecky. Papir jen suse kde je typ zbozi a to je cele. Vyjadreni servisu nic. Psal jsem kvuli tomu zase na AVM support, ten odpovedel ze ho tesi, ze zarizeni bylo vymeneno ale ze bohuzel nema pristup k hw a vyjadreni servisu. Podpora celkem fajn, snazi se poradit, poradi i kdyz chybi udaje napr me chybel email a cislo, ktere chce vetsinou dopravce pri odeslani balicku.Celkove uz diky vymene zarizeni, se jednalo o zrejme odejduty modul wi-fi nebo neco podobne.Timto jsem tak odpovedel i zhruba na problem.Pozor, firma nebude brat routery co jsou koupene z bazaru nekde a nesmi tam byt ani primo ebay jak jsem cetl. Takze pokud je to nekde pres ebay, tak ziskat normalni zarucak napr z eshopu kde to logo proste neni.

Ahoj, mám stejný problém, od nějakého update nefunguje 2,4GHz