» Poradna » Web a internet

Fritz Box - nelze nastavit pripojeni internetu, kdo poradi

Zdravim,mam z Nemecka Fritz Box 7320.Uz se s nim trapim dva dny a stale se nedari pripojeni na internet.Mam O2 VDSL internetNa Fritz Boxu jsem nastavil:Jmeno: O2Hesl:o O2WLAN-ID 848VPI 8VCI 48PPPoEKdo ma podobny Fritz Box a mohl by poradit, jak ho rozbehnout?

Odpovědi na otázku

Pokud máš VDSL/PTM, pak WLAN-mux-ID nastavuješ správně na 848;pokud máš ADSL/ATM, pak VPI/VCI: 8/48Obojí ale zároveň u jednoho ppp rozhraní rozhodně nastavit nelze!

Diky. O2 mi sdelilo, ze mam VDSL.Co mam tedy zadat u VPI/VCI?

Spytal by som sa poskytovatela. Ale je dost mozne, ze tieto Friz Adolf Boxy su tak specificke, ze to inde nez u toho Nemeckeho operatora nerozchodis.

Jak již jsem Ti napsal. Máš-li VDSL, Layer2 máš rozhraní PTM, pak v PPPoE připojení ani NEMŮŽEŠ mít pole pro nastavení VPI / VCI !!!Má tam být [802.1P Priority [0-7]: 0] a [802.1Q VLAN ID [0-4094]: 848] .Pokud tam máš možnost konfigurace VPI / VCI, pak nastavuješ PPPoE na ATM rozhraní, což se u O2 používá pro ADSL.Pokud tam snad opravdu máš obojí v jednom rozhraní (nevím, nebudu tvrdit, že to není možné, zářízení je mnoho typů včetně různých paskvilů a tohoto FRITZka jsem asi nikdy v ruce neměl), není zřejmě FRITZek kompatibilní s přípojením O2. Jaký používá ANNEX, A, B, M? Doporučuji si na O2 vyžádat potvrzení kompatibility pro jejich síť, pokud Ti jí potvrdí, měli by Ti být schopni dodat i konfiguraci. Pokud nepotvrdí, máš zřejmě smůlu.

Nicméně model FRITZ!Box 7320 se mi nedaří najít ani na stránce výrobce.https://en.avm.de/products/

Maji ho, ale je urcen vyhradne pro zakazniky spolecnosti 1+1, takze ma i jejich spec. nastaveni tzv. Branding .https://avm.de/service/fritzbox/fritzbox...

Nevim jestli ma odpoved po roku pomuze, ale :FRITZ!Box 7320 v cechach bohuzel nerozchodis! Jedna se o model, ktery byl specialne vyraben pro nemeckou sit pro spolecnost 1+1, a je urceny pouze pro nemecko, ktera pouziva vyhradne Annex B. V cechach se pouzivaji obe Annex B a Annex A, ale rozchodit modem urceny pro nemecko proste nejde. Firma AVM vyrabi jine pristroje pro nemecko, pak jine pro rakousko a svycarsko, a pak jine jako mezinarodni, pritom oznaceni maji stejne jako treba FRITZ!Box 7490 ovsem cislo vyrobku je jine napr. mezinarodni verze /tedy ta, ktera se muze pouzit v cechach ma oznaceni : FRITZ!Box 7490 Artikelnummer20002647 ! Pro nemecko : FRITZ!Box 7490 Artikelnummer 20002584, a pro svycarsko a rakousko : FRITZ!Box 7490 Artikelnummer 20002646. Vcera jsem hovoril s centralou firmy AVM / chci jej koupit svagrove do cech/, ktera me na toto upozornila.

Není to zase tak docela pravda, používám Fritzboxy více než 15 let, všechny německé nastavení Annex B, a vše chodí. 1+1 se dá bez problému přehrát, takže zmizí.Nastavení je možné jak VLAN 848, nebo pod tím VPI/VCI, nastavíme-li VLAN, odstraníme fajfku u VPI/VCI, naopak při ADSL odstraníme fajfku u VLAN a dáme ji k VPI/VCI. Jednou jsem dostal švýcarskou verzi a právě s ní byly problémy. AVM nezná naše nastavení a jen říká, že tio s německým nemusí chodit...

u DSL informationen pod Internet se musí nastavit Annex B standartně je nastaveno Annex A