Frekvence RAM a procesoru

Dobrý den,domnívám se dobře že číslo na obrázku 1. se musí schodovat s číslem na obrázku 2. ? Nebo ne. Slušně prosím o radu, jelikož se v IT moc nevyznám, tak prosím vynechte posměchy a nadávky...Obrázek 1. : https://ctrlv.cz/KVGyObrazek 2. : https://ctrlv.cz/qemCCo se stane v tomto případě když je ram rychlejší??Děkuji...

Odpovědi na otázku

Shodovat se nemusí. Když tam dáš rychlejší paměti, tak stejně poběží pomaleji, takže jsi za ně utratil zbytečně.

Tohle naštěstí neni muj setup, to je pouze kámoše...To jsou stejně vyhozene penize, jako kdyz si koupil i5 -6400 a k tomu desku Z170 ne?Jelikoz Z170 je pro taktování adt ne?

Ano deska za 4,2k je pod i5-6400 pěkná kravina. Stejně jako ty 3GHz RAM.

Už som si to všimol. Ak tú zostavu ešte nemá, navrhujem ju prekopať. Máš pravdu, Z170 je na taktovacie CPU ak nevyužije aj s i5 nejaké jej featury (viac PCIe)

Ako píše Vikan: CPU podporuje 2,1 GHz a bežne viac mať nebudeš. U i5/i7 K môžeš pretaktovať aj RAM, ale testy ukazujú, že naháňanie sa za frekvenciou u RAM nemá zmysel. Hloupý Honza zase tvrdí, že je lepšie kúpiť napr. 2,4 GHz DDR4 kvôli budúcnosti, lebo ako dnes je už ťažšie predať 1 GHz DDR3 (a ani neviem či by 1,8 GHz DDR3 sa prispôsobili len 1 GHz pamäti), tak môže byť problém časom predať 2,1 GHz DDR4. Ale viac ako 2,4 GHz by som nekupoval ak 2,6 GHz nebudú lacnejšie

2133MHz je oficiální podporované maximum, které řadič v CPU na 100% umí. Za vyšší hodnoty nikdo neručí. Ale není problém koupit rychlejší RAM a zkusit ji nastavit vyšší frekvence (pozor, nejde to na všech deskách, jen Z170). Každopádně to nemá reálně žádný smysl. Stejně tak nemá smysl kupovat i5-6400 + Z170 + 3000MHz DDR4. To jsou cca 2000,- do kanálu za nic. S i5-6500 + MSI B150 Mortar + 2133MHz DDR4 budeš mít reálně o něco vyšší výkon a ty dva litry můžeš dát třeba do SSD nebo lepší grafiky.

Dik moc!!! Víc takových jako jsi TY!