Frekvence procesoru

Zdravim. Mam notebook s procesorem intel core i7 ivy bridge, ktery bezi na normalni frekvenci 2,9GHz. Technologie intel turbo boost dokaze frekvenci zvysit na 3,6GHz. Ovsem nyni uz ne! Nyni je max 3,4GHz. Nevite prosim, cim to muze byt ? Teploty nejsou vysoke= pri zatezi 68 stupnu. Notebook mam skoro 1 rok.

Odpovědi na otázku

Maximální frekvence záleží na tom, kolik je vytíženo jader. Pokud máš všechna vytížená na maximum, tak už turbo boot nemusí fungovat.

Ano, 3.6GHz je většinou jen při jednom zatíženém jádru. Při dvou zatížených to je cca 3.5GHz, a když zatížíš všechny 4 tak to klesne na 3.4GHz. Podle mě to funguje přesně tak jak má.