Frekvence procesoru se snižuje čím víc je systém zatížen

Dobrý den. Nastavil jsem si v biosu pro můj procesoru g3258 frekvenci 4.2GHz.Ve windows mám ale v základu 3.8GHz a čím víc je procesor zatížen tím víc se blíží frekvcence k 3.2GHz.Udělal jsem něco špatně ? Já myslel, že když nastavím nějakou hodnotu v biosu, tak to bude i tak ve windows.

Odpovědi na otázku

No nekdy byva i to, cim vice se CPU zahriva, tim se snizuje takt, aby si CPU tak trosku ulevil a zacal se lepe chladit.

A jak máš řešené chlazení, co teploty procesoru jaké jsou v zátěži?

teploty při stress testu dosáhli maximálně 74°C.navíc teď jsem si všiml, že správce úloh ve windows ukazuje ty divné hodnoty, při tom HWmonitor ukazuje frekvenci stabilně na mých zvolených 4.2GHz.Je možné že je chyba ve správci úloh ?