Frekvence monitoru a fps

Dobrý den,chtěl bych se zeptat, jestli je pravda, že když mám frekvenci monitoru 60 Hz, tak mi monitor zobrazí max 60 fps, i když mi počítač utáhne víc?

Odpovědi na otázku

Je.

A koľko by si chcel ? Zas tie vaše 144 hz TN full hd na 27" za 300 eur že? tie sú " najlepšie " .

Je to tak, ovšem má to výhodu v tom, že pokud počítač zvládne víc, tak těch 60fps bude stabilních, prakticky bez kolísání. A upřímě, nevěřím tomu, že by pěžný hráč vůbec poznal rozdíl mezi 60Hz a víc, aby mělo smysl se tím zabývat ;)

Zase to není tak, že se víc fps nehodí. Hodí, hra má menší prodlevu...rychleji reaguje na pohyb myšáka a klávesáka...prostě poslouchá.

Vy musíte mať oči ako sokol ! Keď rozoznáte výhodu fps viac ako 60. Kedy ste movedal , že doležitejší je ping , tak vám verím . Lebo pri vysokom pingu strielate do pravého kúta a ciel je už v ľavom .

Ano je to opravdu tak, že pokud se monitor překresluje 60x za sekundu (obnovovací frekvence 60Hz) tak z principu nemůže zobrazovat více jak 60 snímků za vteřinu.

Je a není.Monitor mění obraz každých 1/60 sekundy. Pro zjednodušení se dá říct, že překresluje pixely po řádcích odshora dolů. A vykresluje to, co mu dodává grafika.¨Takže když budeš mít 120 FPS (během 1/60 sekundy dojde k vykreslení dvou snímků) bude na horní polovině první snímek a na druhé druhý - tomuto roztržení obrazu se říká tearing https://cs.wikipedia.org/wiki/Roztržení_obrazuToto řeší v-sync - grafika posílá snímek tak, aby se během cyklu vykreslil celý - tzn. když spadnou fps pod 60, uvidíš 30 FPS - skákání mezi 60 a 30 je dost vidět a proto se v poslední době objevují monitory s variabilní frekvencí (freesync, gsync).Dalo by se napsat ještě hodně, ale to už si s výrazy uvedenými výše dokážeš dohledat ;)