Frekvence GPU

Dobrý den,zajímá mě, jak je to s frekvencí GPU u integrovaných grafik v procesorech Intelu. Konkrétně porovnávám Intel Pentium G2020 a Celeron G1830. Pentium má frekvenci GPU 650 MHz, zatímco Celeron má 1050 MHz. Znamená to, že Celeron má výkonnější grafický čip? Je znatelně výkonnější, nebo je to zanedbatelné? Díky za odpovědi :)

Odpovědi na otázku

V praxi je to zcela zanedbatelne. Na bezne kanclakce, filmy atd. staci jakakoli soudoba integrovana grafika. Na cokoli jineho je naopak kazda zcela nedostatecna. Takze tohle je ryze teoreticky problem.

Oba mají maximum 1,05 GHz. Těch 650 MHz u Pentia je minimální frekvence, Celeron jde dokonce i na 350 MHz.