» Poradna » Notebooky

Freeze PC při hraní her a poté reset

Zdravím komunito,mám tady menší problém, s kterým si sám nevím rady.Notebook mám necelý rok, zhruba po půl roce používání jsem notebook reinstaloval, abych ho vyčistil a zbavil blbostí, co jsem na něm testoval. Po reinstalu notebook frčel normálně, jen na chybičku na disku C:/, nemohl jsem na něj zapisovat, pouze číst, toto sem neopravil ani právy (odebráním, přídáním,..), tuto chybu jsem opravil v registru, kde jsem vypl uživatelské účty. Poslední týden mi začal notebook nějak zlobit, při zapnutí CS:GO, nebo Fortnitu a jiných her se hra klasicky načte, hraju normálně v klídku a z ničeho nic se mi občas notebook prostě freezne a po pár sekundách se resetuje. Toto freezování se děje náhodně, někdy ihned po zapnutí hry, někdy vůbec, je to zcela náhodné. Nemyslím si, že to bude nějaký problém s hardwarem, jelikož je to zcela náhodné, ať mám teploty 50°, nebo 80°, ale určitě nevylučuju. Grafické drivery mám aktuální, stejně jako ostatní. Zkoušel jsem procesor i grafiku vystavovat různým stress testům, ale při nich freeze a reset nepřišel.Operating SystemWindows 10 Home 64-bitCPUIntel Core i7 6700HQ @ 2.60GHz Skylake 14nm TechnologyRAM16,0GB Dual-Channel Unknown @ 1198MHz (17-17-17-39)MotherboardASUSTeK COMPUTER INC. G752VS (U3E1)GraphicsGeneric PnP Monitor (1920x1080@120Hz)8,0GB NVIDIA GeForce GTX 1070 (ASUStek Computer Inc) Storage931GB Western Digital WDC WD10JPLX-00MBPT0 (SATA ) 238GB NVMe THNSN5256GPU7 TO (RAID (SSD))Optical DrivesMATSHITA BD-CMB UJ172 SAudioSteelSeries Arctis 5 GameBudu rád za každou radu.Děkuji předem:).

Odpovědi na otázku

Co na tohle říct.....To, že po čisté instalaci OS nelze zapisovat na systémový disk rozhodně není normální!Nejedná se o žádný detail/maličkost, nýbrž o zásadní chybu jaká být v systému prostě nesmí.A snažit se to "opravovat" pochybným způsobem, dokonce jakýmsi "vypínáním už. účtů" rovněž. ------------------------------------------------------------------------------------------------Takže milý příteli, jedině nová čistá (tentokráte řádná) instalace. Nic jiného se opravdu dělat nedá.A pokud této dobře míněné rady náhodou neuposlechneš, problémy se budou pouze jenom a jenom vršit...

Asi to bude jediné možné řešení, uvidím, jestli někdo přijde s něčím jiným. Moc se mi do toho nechce, jsou tam potom problémy s ssd, teda spíše s tím nemám moc zkušeností.

S tím žádné problémy nejsou.Vlez si do nastavení a dej úplné tovární nastavení.To je celé.

Jinak mě pobavilo, že člověk, co tomu vůbec nerozumí, leze do registrů a něco tam mění.Ani se nedivím, že ve tvých rukách nefunguje

HW Monitoring: (teploty při hraní)https://ctrlv.cz/ir5Phttps://ctrlv.cz/GEup