» Poradna » Programy

Freeware WYSIWYG editor.

Zdravim,omlouvam se za pitomy dotaz, ale...Mame ve skole za ukol napsal jednoduche webove stranky. Respektive jednu, ale chteji tam metadata a pak to musi prolezt timhle:Validátor W3C:http://www.w3.org/RDF/Validator/Zatim me na stranky stacil poznamkovy blok nebo pspad, ale z tohodle mam trosku obavy. Nedoporucil by nekdo nejaky freewarovy uzivatelsky privetivy WYSIWYG editor?

Odpovědi na otázku

Pokud chceš, aby HTML kód vypadal slušně, tak si ho musíš napsat ručně. Na tom se zatím nic nezměnilo.

Aha, skoda. Myslel jsem, ze doba pokrocila. Programy na web jsem par let neresil.PSPad me zatim stacil.

občas používám LibreOffice Writer/Webhttp://www.libreoffice.org/download- stačí mi, funguje kontrola pravopisu a hlavně integrace s ostatními komponentami LibreOffice - např. s Draw kvůli kreslení apod.případně Bluegrifon:http://www.bluegriffon.org/oboje česky a zdarma

pspad notepad++

ani jedno není WYSIWYG, jen tak mimochodem

To se staneps.Ten Bluegrifton vypada zajimave, testnu. Dekuji za tip.

Při použití LO bude výsledek obdobný prasárně spáchané MSO.

svého času jsem měl možnost vidět porovnání MS Frontpage a OOo Writer/Web a podle něj ten kód OOo prasily mnohem méně. Dneska na to kašlu a použiju dynamický web a CMS

To možná ano ale OO je kancelářský balík, kdežto Franta se prohlašoval za webový editor. To je jako by jste srovnával Photoshop s nějakým prohlížečem obrázků.

a) Jednoduché webové stránky můžeš vytvořit v čemkoliv co máš po ruce, klidně i ve Wordu 2013.b) Je naprostý nesmysl validovat stránky. Webové stránky nemusí být validní, důležité je aby se zobrazily v prohlížečích tak jak chceš. Kód též nemusí být přehledný pokud nejseš nějakej web kódo honič a může být naprosto prasácký v případě, že to nebude na škodu dalším úpravám v něčem jiném.

podle dotazu se zdá, že tu validaci po nich chtějí ve škole.

Tu část b) nemyslíte vážně, že ne?

WYSIWYG je hovadina, žádný neprodukuje rozumný kód a uživatelská přívětivost je diskutabilní.Použij minimalistický značkovací jazyk, např. Markdown (de facto WYSIWYM), a pak si z toho nech exportovat HTML pomocí nástroje jako pandoc. Můžeš si příp. ručně upravit šablonu, do které se to bude exportovat. Výsledkem nebude balast, pravděpodobně tam nebudou syntaktické chyby a bude se to snáze dělat.

Macromedia HomeSite. Kdysi dávno, kdy to ještě nepatřilo Adobe, jsem si s tím hrál a jeho WYSIWYG editor generoval celkem čisté HTML. Není to sice freeware, ale dá se stáhnout jako trial, což by na vyzkoušení a vytvoření stránky mělo stačit.

To ještě existuje? V minulém století to byl oblíbený editor ale s přechodem ze železnice (tabulkový design) na css (divový) design většina vývojářů přešla jinam.

Quick.CMS 5.1, český, obsahuje Wysiwig editor.Potrebuje len PHP. Zdarma hosting bez reklam je napr.: php.cz. Dáta neukladá do databázy ale do jedného súboru. Instalacia za 5 min. Jedinou nevýhodou je že free verzia nemá vyhľadávanie v článkoch. Vhodný pre malé weby tak cca. 100-200 článkov (pre prehladnost).Domovská stránka:http://opensolution.org/quick.cms,en,10.html

Kód je plne validný jak HTML5 tak CSS2/3.

What You See Is What I Get?

Moc dekuji vsem za rady. Nakonec se pouzil Bluegrifon a zbytek dodelal rucne.

Hele zkus třeba ......Nvu editor