» Poradna » Programy

Freeware náhrada za photoshop

poraďte nějaký freeware jako náhradu za photoshopnemusí umět vše jako photoshop, jde mi hlavně o vkládání objektů, slučování vrstev, stínování a ohraničeníideálně portable, ale není nezbytně nutnédík

Odpovědi na otázku

GIMP

vypadá fajne, asi budu chvíli hledat potřebné funkce, ale to už bude jen o zvykudíky

Paint.NET

> GIMP> Nebo k EPSON skenerům se přibaluje Elements.

jasně - GIMP - pracuju s ním už pár let.

"vkládání objektů, slučování vrstev, stínování a ohraničení" mám skoro pocit, že to dá i XnView nebo FastStone, umí přečíst dokument Photoshop obsahující vrstvy a chápe je jako jednu s danou prioritou, umí vložení objektu, umí ohraničení i stín. Docela mám pocit, že XnView je i v neinstalovatelné verzi.

GIMP existuje taky portable, umí toho fakt dost a dá se rozšířit třeba o štětce pro fotokrám a o spoustu dalších extenzí. Já bych šel do něj.

GIMP portable používám dlouho a jsem spokojený.

Vidíš to ani nevím, ale u něj bych si to nedovolil raději hezky instalace.

náhodou, na user účtu bez možnosti instalace se občas hodí totéž na vyzkoušení

jojo, mám stažený ten GIMP portable

A proč nahrazovat ?!

do firmy by ti tohle asi sotva prošlo - narozdíl od GIMPu

proč asi, peníze přeci.