» Poradna » Počítačové sítě

FreeNAS

Ahoj, je tu někdo kdo má zkušenost s FreeNAS ?Chtěl bych z tohoto NASu sdílet filmy do Android TV, ale absolutně nevim jak to nastavit aby to bylo viditelné v TV :( Něco jsem tam nastavoval ale radši jsem to reinstaloval, a chci to nastavit podle někoho kdo o tom něco ví :)Při instalaci FreeNASu jsem to nechal v základnim nastavení, a přes prohlížeč bych to potřeboval nastavit.Tak jestli někdo ví, budu rád :)

Odpovědi na otázku

FreeNAS neznám, ale obecně ze zkušenosti s NAS servery to je snadné. Na NASu zapni DLNA, nasdílej v něm složku s filmy a v TV přes DLNA film najdi a přehraj. Done.DLNA byl vymyšlen tak aby to zvládl používat i analfabet, tam tedy není potřeba žádné nastavování práv nebo něčeho podobného. To prostě jen spustíš nad vybranou složkou a hotovo. Předpoklad je že TV umí s DLNA pracovat, ale to většinou umí.

Děkuji za radu DLNA jsem se pokusil najít ale marně :( Jednu věc se mi povedlo spustit a to je něaký SMB share a to funguje pro PC, ale pro TV ne :(

Tak nakonec to TV našla ale chce to po mě heslo který teda fakt nemám ponětí kde ho vzít, všude sem nastavoval heslo 123456 a ani to tam nejde :D