» Poradna » Programy

Free PDF Driver

Dobrý den.
Hledám nějaký spolehlivý PDF Driver pro WIN XP který by uměl zakomponovat na poslední straně v pravo dole obrázek razítka z podpisem. Po vyzkoušení pěti Free driveru jsem nenašel takový který by uměl razítko a zárove fungoval. jediný který by uměl razítko byl "Print2PDF od Software602" ale ten mi odmítal tvořít PDF .

Odpovědi na otázku

openoffice.org
openoffice.cz

Potřebuji výstup z účetního SW do PDF a odeslat e-mailem. (Tiskový ovládač/driver)

Zrejme ste nevyskousel skvely open-source program PDFCreator. Vrele doporucuju. Po instalaci se podivejte do adresare PDFCreator\Scripts\RunProgramAfterSaving\. Najdete tam vzor pro razitko (Watermark.pdf) i skript kterym se po tisku vlozi tenhle obrazek do dokumentu (AddWatermarkToPDF.vbs).

Pri tisku a ukladani souboru (tam kde se vybira jmeno) kdyz chcete mit v dokumentu razitko, musite jen otevrit "options" (dolu), a vybrat "Actions" a pak odkliknout "Actions after saving" a vybrat ten skrip. Razitko si musite pripravit do vyse uvedeneho souboru predem. Jo, a potrebujete jeste mit nainstalovan pdf-toolkit, to najdete na webu, je to jen jeden malej uzitecnej exe-soubor. V skriptu pak zeditujte cestu k nemu, a mate to hotovo. Pouzivam to takhle uz hodne dlouho...