» Poradna » Programy

Framework - nejodpornější žrout místa na disku !

Tak jsem si chtěl jen včera ověřit, jestli je můj 10 let starý PC připraven na přechod z Windows XP na Windows 7, tak jsem si táhnul malou aplikaci (6MB) Windows 7 Upgrade Advisor, jenže než jsem si mohl otestovat svůj PC na připravenost na Windows 7, chtělo to po mě stažení Frameworku 2, po instalaci obrovského balíku nesmyslů Framework mi to ukrojilo z disku asi 250 MB ! ! ! Dnes zapnu PC, stáhly se mi nějakého automatické aktualizace Windows, když jsem se podíval na obsah co se mi vlastně aktualizovalo - vytřeštil jsem oči ! Další aktualizace Frameworku 2, nakonec další aktualizace na Framework 3,5 a další aktualizace Frameworku 3,5 ! Celkem jsem přišel o 530 MB ! místa na disku kvůli Microsofťáckého shitu, který vůbec jinak k ničemu nepotřebuju, který vnutějí obyčejnému uživateli PC, kterému zabírá akorát drahocené místo na disku ! ! ! Nechápu co to je za program, který zhltne 530 MB ! ? K čemu je dobrý pro obyčejného uživatele, který chce jen fungující net, stahovat obrázky a muziku a občas si zachatovat s přáteli na ICQ !

Odpovědi na otázku

Ty mozno, ked davas na dusi novu zaplatu, najprv odstranis tu staru - no M$ nie: vsak ta stara este stale trocha drzi. Niet comu sa cudovat.

Nevim jak jsi k te velikosti Frameworku dostal.

Asi je Framework zdvojeny.

Já mám se všemi aktualizacemi 188 MB (197 840 896 bajtů)!

Postěžoval bych si s Tebou. Nejen NET Framework sežere spoustu místa, podobně i Java. U ní lze aspoň převážnou část umístit jinam než na systémový disk. Na druhou stranu, současné HDD jsou tak velké, že z našeho pohledu zbytečná velikost systému znamená jen větší velikost jeho image (Acronis TI, Norton Ghost ...) pro zálohování. Takže skoro o nic nejde.

Promiň, ale tohle přístup počítačového analfabeta. "Když už teda máme tak velký disky, tak ať se také z daleko větší míry zaserou. A ještě budeme spokojený". Ono totiž zdaleka JDE O NĚCO.

Jak se s problémem vypořádat, co bys poradil?

Abych ti pravdu řekl, vůbec nevím přesně, protože ta problematika je mi docela vzdálená. Ale můj FW mě okamžitě upozorňuje, pokud "frameworci, javáci a podobné verbež" usiluje o vstup. Reaguju naprosto pohotově a jednoznačně. Zakážu a uvidím, zda se na následně na objekt, který vyvolal další doinstalovávání, dostanu. Prostě to odpozoruji (když při Adobe Reader - naprosto odstrašující příklad - zakážeš pomocí FW aby nebyl spouštěn jeho Helper, což je hrozné svinstvo, jehož efekt je nehorázné zdržování, jen vyděláš), dostanu. Pokud ano není co řešit, jinak následuje další moje rozhodování. Takže dnes má složka Java 75 MB, složka JavaSoft 22 MB a Microsoft.Net 87 MB (jeden příklad za všechny).

S problemem se muzete vyporadat dvema zpusoby:

a) Opustite naprosto uchylnou(!) myslenku instalace Win7 na deset let stare PC, ktere bude mit pravdepodobne problem i se sviznym behem Win XP.

b) Za 5kKc si nekde v bazaru poridite repasovane PC, kde nebudete bojovat s tak obskurnimi problemy, jako je zabranych 250MB na disku a Win7 na nem pojedou.

c) Budete si sam urcovat, ktere aktualizace chcete instalovat. To ovsem nema smysl, pokud jste pocitacovy analfabet a/nebo nebezpecny silenec.

Kdybyste nevymyslel voloviny, udelal byste lip... :o)))))

tak s tímhle problémy nemám, asi opravdu dušlo ke zdvojení/ztrojení instalace, otázkou však zůstává, pro čby jsi chtěl přecházet kvůli fungujícímu netu, stahování obrázků a semtam chatování na icq na W7? Co by ti to přineslo víš?
Jinak já osobně W7 používám a jsem s nimi spokojenej. Je pravda, že na deset let staré železo by mě ani nenapadlo je dávat...

Já jsem se s velikosti dostal někam na 300MB. Také to nechápu. Mě spíš vadí délka instalace.
Když to v práci pustím na průměrném kancelářské mašině tak můžou jít lidi na oběd a mají slušnou šanci, že
jak se vrátí pořad to ještě nebude naistalované.

Tohle je snad ten jeblbější balík od Mrkvosoftu.

Proč na takovou činnost používaš Windows?200megový slax na flashce by tve požadavky přesahl asi tak 50krat.

S timhle prispevkem se da v zasade akorat souhlasit. .NET Framwork je fakt velkej a taky se dlouho instaluje. Pred nejakou dobou jsem zkousel nechat si jenom posledni verzi 3.5, nicmene programy pro starsi verze s tim odmitaly pracovat, takze ani zpetne kompatibilni neni. Java je proti tomu prochazka ruzovym sadem.

To bys musel mít nějaký hodně starý program pro verzi 1.x. Pro všechny ostatní 3.5 funguje.

Je to mozny. Porad mi to pripada ale stejne hloupy ;)