» Poradna » Windows (a jiné OS)

Fragmentace, když stahuji 2 soubory najednou?

AHoj, mám dotaz, když stahuji 2 (nebo i víc souborů - gigabajty) a ukládám je na disk, ošetří OS nějak fragmentaci? Jedná se o disk s NTFS.. Případně má to negativní vliv? Jak se se obojí chová pod Windows 7 a pod Linuxem?PS: proč mount.ntfs vytěžuje CPU na 20%? TOhle snad nedělal WInodws 98 s PIO přístupem? JInak Na WInows OK.PS: proč se kategorie Windows (a jiné OS) jmenuje, tak jak jmenuje? Proš ne jen OS? Proč je WIndows explicitně zmíněn? Není to reklama na WIndows 8, která to to hyzdí týden co týden?

Odpovědi na otázku

při stahování to určitě nefragmentuje uloží to tam kde je místo.. a jinak ti nevím proč ne OS ale proč win..ale je mi to úplně šumafuck.... jsou i jiný starosti

K tomu tvojmu P.S.Prečo sa Škoda menuje Škoda? Prečo nie len AUTO? Asi nechápeš, čo je to značka, obchodné pomenovanie, obchodný názov..... A asi nechápeš, čo je to reklama. Aj reklama na Škodu (a iné značky automobilov)! nám to tu hyzdí týždeň, čo týždeň.K defragmentácii - ak sťahuješ pri defragmentácii, hodí to na voľné miesto a nebude s tým hýbať, dokiaľ nebude sťahovanie ukončené. Kontrola CRC sa vykonáva po stiahnutí. Potom možno zahrnie i tieto do defragmentácie, ak nepokročila k miestu ich uloženia.

Tak dobře, já to zjednoduším.. předpokládáme, že disk je uplně prádzný a finální velikost souborů je známá.Chci vědět, která z možností se stane při stahování? (pro oba 2 os zvlášť)1. Jestli je OS tak chytrý a vyčlení souvislý blok pro první soubor a za ním blok pro druhý souborTakže to vypadá někde v půlce stahoání takto 899891111-------------222222-----------34354544444442. Nebo os je na naivní (vy smyslu naivní algoritmus) a sektory ukládá,tak jak dorazí:898991212112121211212

Ve windows pravděpodobně druhá varianta, fragmentacehttp://technet.microsoft.com/cs-cz/library/cc775511(v=ws.10).aspxhttp://dcpp.wordpress.com/2008/07/16/no-more-fragme...

... ano dorazí...tě někdo, jednou

záleží na stahovacím programu. Pokud se na začátku vytvoří prázdný soubor plné délky a pak se jen přepisuje staženým obsahem, tak k fragmentaci dochází minimálně (spíše vůbec). Ale pokud se ten soubor zapisuje postupně a postupně narůstá velikost tak k té fragmentaci klidně může docházet. Právě proto Windows při nečinnosti PC automaticky spouští defragmentaci disku.A co se týče vytížení cpu, tak bych to přisuzoval na nějaký problém ve vašem systému. Windows to nedělá.

NTFS - tenhle filesystem zahod, fragmentuje se naprosto bezduvodneDefaultni filesystemy pouzivane v linuxovyvh distribucich (ext3, ext4) defragmentaci inteligentne predchazi, tzn snazi se soubor zapsat co nejvice v celku, za predpokladu ze je na disku dostatek prostoru (proto se tyto filesystemy nemusi defragmentovat ani po letech pouzivani)Ostatni unixove filesystemy, ktere fragmentuji (ZFS, btrfs) maji fragmentaci 'by design', tzn s fragmentaci se pocita, protoze tyto filesystemy podporuji copy on write, coz se bere pro urcite ucely za tak obrovskou vyhodu, ze nejaka fragmentace je nepodstatnaano fragmentace se da osetrit i stahovacim programem, ktery muze alokovat misto dopredumount.ntfs vytezuje proto, protoze1) NTFS neni otevreny OS, tzn urcite by to slo napsat efektivnej2) je pripojen pres FUSE, coz neni jaderna implementace (tzn uz z principu je to pomale)3) kdo by taky psal do jadra podporu takoveho prastareho a zbytecneho suntu jako je NTFS

btw trochu mi nejde do hlavy, proc se ptate zrovna zde... zajiste existuji vhodnejsi (odbornejsi) fora