Fractal desing Integra 550w vs Corsair tx550m

Dobrý den chtěl bych poradit jestli mám vzít tento zdroj https://m.alza.cz/corsair-tx550m-d5503006.htmNebo tenhlehttps://m.alza.cz/fractal-design-integra-m-... Do skříně se oba dva vejdou bez proplemů.Předem děkuji za a přeji hezký den.

Odpovědi na otázku

Porovnej si záruku. A klidně si do srovnání přidej ještě Seasonic Focus Plus 550, který má dokonce 10 let.

Výkon je úplně stejný nebo ne? O záruku mě moc nejde.

Výkony jsou papírově stejné, reálné výkony se mohou lišit, ale předpokládám že oba zdroje dodají deklarovaný výkon na jednotlivých větvích, bude záležet na tom jak přesné napětí, jak stabilní bude atp.Corsair je v těhle cenových relacích sázka na jistotu, je to špička.A délka záruky je velice důležitá, ne snad že by za její dobu bylo nutné ji uplatnit ale je to důkaz toho jak tomu věří sám výrobce a je to důkazem nějaké té kvality. Corsair stejně jako Seasonic a třeba i EVGA umí u některých modelů 10 let záruky, u toho fractalu je myslím jen zákonná záruka prodejce.

Výkon je +-stejný u všech tří. Hlavní smysl má výkon na +12V:43A / 516W Corsair TX550M - 7 let45,5A / 546W Fractal 550W - 3 roky45A / 540W Seasonic Focus Plus - 10 let 45,8A / 549,6W Corsair RM550X - 10 letNa záruku má smysl koukat. Ukazuje, jak moc za výrobek výrobce ručí. Když je schopen na něj dát 2-3x tak dlouhou záruku, měl by na tom být lépe, než když si věří jen na 3 roky.

Záruka je u zdrojů prakticky měřítkem kvality. Pokud je zdroj kvalitně sestavený, výrobce mu věří a nabídne dlouhou záruku.

Děkuji za rady a man ještě jeden dotaz jakou maximální RAM frekvenci má amd ryzen 5 2600 ?

Oficiálně 2933 MHz, vše nad je OC, za které nikdo neručí.

Děkuji