» Poradna » Hardware

Fractal design define R6 - fan hub - funkčnost

 |   |  Microsoft Windows 10 Chrome 66.0.3359.139

Dobrý den, máte někdo zkušenost jakým způsobem funguje fun hub této skříně? Nějak z toho nejsem moudrý, z manuálu to vypadá že všechny ventilátory ve skříni jsou skrze hub řízeny na stejné otáčky jako ventilátor na CPU, což mi přijde divné.Rád bych si tuto skříň objednal, ale nejdříve bych si chtěl tuto věc ujasnit.Děkuji.

Odpovědi na otázku

avatar
 | Microsoft Windows 7 Chrome 65.0.3325.181

když to připojíte na CPU_FAN jak píše manuál tak co jiného čekáte. Ten HUB pak funguje jako spliter na více PNW větráků a nějak zřejmě reguluje napětí na ty 3pin ventilátory.Pro vodní chlazení je to přijatelné řešení, protože většinou všechny fany ve skříni budou na radiátorech a necháte je točit stejnou rychlostí všechny, v biosu/speedfanu tak stačí nastavit křivku jen pro jeden ventilátor.Může to ale dobře fungovat i pro vzduchové chazení, nějaký low noise bude točit +- konkstantní otáčky na všech fanech.Pokud chcete řídit každý ventilátor zvlášť, musíte řídit biosem nebo jiným sw, případně HW. Vřele můžu doporučit Corsair Commander Link mini, máš 6xPNW header, 4 vstupy na teplotní čidla a umí kontrolovat led pásku. K tomu do něj můžete zapojit až 3x Corsair Link zařízení (například RMi zdroj, doplňkové CL desky atp) Řídit lze dle teplot reportovaných deskou/CPU/GPU, tak i dle teplot čidel na tom zařízení (například podle teploty kapaliny v okruhu)

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
 |   |  Microsoft Windows 10 Firefox 59.0

Zdravím, mám tuhle skříň asi dva týdny a nemohu si ji vynachválit. Je opravdu tichá. S větráky je to přesně jak píšete - všechny se regulují na stejné otáčky podle CPU větráku, řízeného deskou. Do regulátoru lze zapojit jak třípinové, tak čtyřpinové vetráky. Sám tam mám chladič Noctua se dvěmi větráky přímo na něm a jeden z větráků jsem ještě zpomalil pomocí nise redukce od firmy Noctua, ale ani to nebylo třeba.Jediné co je slyšet jsou trochu HDD, ale to jsem vyřešit uzavřením HDD do ztišovacího boxu a zavěšením do skříně. Jinak je PC opravdu tiché...

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět

Související témata: Design, Fractal, #define, Fractal design, Funkčnost


Určitě si přečtěteAktuální číslo časopisu Computer

Velký test autokamer

Test ATX skříní

Jak surfovat pohodlně

Sportovní aplikace

Jak funguje procesor