Fps

Zdravím, pokaždé když hraju hru, tak mě všechno běží v pohodě, ale když parkrat odejdu od pc nebo sklouznu do windows tak mě začnou padat fps a hra se celkové seká, nevíte čím to muže být ? Hraju na Wqhd rozlišení grafiku mám 2080 rtx, 16gb ram, ryzen 7 2700x. Teploty jsou v pohodě

Odpovědi na otázku

A přítomnost nějakých virů jste kontroloval? Máte aktuální ovladače? Prováděl jste v PC nějaké změny předtím než se to začalo dít?

pravdepodobne nedostatok ram.po prepnútí na win sa asi hra swapuje na disk.pred hraním vypni nepotrebné na ram pažravé app.(web browser, audio player...)

No já si to myslel, ale všude píšou, že na to ty ramky bohatě stačí, je tedy řešení pořídit 32gb ramek ?

ked minimalizujes a vytazenie RAM je blizko 16, tak ano. Alebo si nahod msi afterburner a ten ti ukazuje (vsetko mozne) vytazenie RAM priamo v hre. Je tu este moznost, ze tak to kwa neminimalizuj ale hraj.

no ramky mě jedou na 60-80 procent kdyz hraju

ja by som vyskusal novu instalaciu windows a nainstalovat iba hru. To je bezplatne. Imho 16GB ram staci.

To jsem právě 3 týdny zpátky udělal :/

Ještě jsem pak přemýšlel koupit nový processor ale to mě bylo řečeno, že tenhle bohatě stačí

ak by si vedel ten procesor dobre predat (napr. 180-200€ alebo tak) tak sa ti to oplati a dolozis na 5600x Ak ho predat nevies, nema to zmysel.

to som asi prehnal, cca150€, lebo za 190 je uz ryzen3600 ktory je vo viac vlaknach pomalsi, ale na hry rychlejsi

no dobre kdybych chtel koupit dejme tomu AMD Ryzen 7 5800X tak se to vyplati ? Co se tyce hrani her ? Zvysi se fps a kvalita celkove ? To je asi blbost ne ? kdyz ten procesor jezdi na 20-30 procentech vykonu. Ale moc tomu nerozumim tak mozna rikam blbost

Aha :D to je docela dost veliky rozdil :D ja si myslel ze to vzdycky hlavne rozhoduje grafika

cim vyssie rozlisenie, tym nizsi vplyv procesora a vyssi vplyv grafiky. Ty mas dobru grafiku a imho aj dobry procesor, nevidim zasadny dovod to menit. Ak sa ale rozhodnes a mas vhodnu dosku, 5600x alebo 5800x je vhodny kandidat.

Koukam ze to testoval na grafice 3080 nehraje to roli ? aby ta moje 2080 stihala s tim procesorem a nebylo to zbytecne?