Fps ve hře fortnite

Zdravím mám dotaz hraji hru Fortnite a sestavil sem si pc 4G asus rog strix grafická karta procesor i5 7600k a 8G ram pamětí ale nedostanu se s fps výše než 60 .A moje otázka zní může to být monitorem ? Mám 5 let starý samsung led 60hz 1920x1020 děkuji za rady popřípadě k této sestavě doporučit monitor pro hraní her

Odpovědi na otázku

Parameter "4g asus rog strix" je ako "auto bmw 4 kolesá".Ak sa fps stále stabilne pohybujú okolo 60 tak máš pravdepodobne zapnutý VSYNC. A ano ten monitor má 60fps takže ak budeš mať aj 100 tak monitor zobrazí iba 60. Na tvojom mieste ten VSYNC zapnutý nechám pretože sa "snaží" udržať fps na 60 zatiaľ čo keď budeš mať viac menej stabilných fps tak sa budú niektoré duplikovať a trhať takže vo výsledku nedostaneš ani 60fps.

Teda celý pc jsi dokázal sestavit, ale v nastavení vypnout vsync už nezvládneš. Holt každý neumíme všechno.

jak se nastavujou fps ve fortnite?