» Poradna » Ostatní

FPS ve hrách

Zdravím když mám monitor 144hz ale 144fps mi hodí jen pár titulů co hraju a ve většině se pohybuji od 60 fps po cca 120fps.Dotaz zní jestli přímo v nastavení videa ve hrách nastavovat fps podle toho kolik mi hodí samotná hra nebo dávat vždy v nastavení hry 144 fps či neomezené fps a pojede to dle toho jak to zvládne grafika. Snad je to srozumitelné... díky za případné postřehy všem lidi

Odpovědi na otázku

Hele, nevím jestli Ti to pomůže, ale když já hraju Fortnite, Minecraft, Nebo WoT, tak si můžu nastavit FPS v nastavení. Třeba jen do 30 FPS. NEbo jen do 60 a míń. Není tam chyba?

Jasně jde mi o to jestli když mi hra hodí 60 fps tak to tak i v menu hry nastavit nebo nastavovat 144fps dle frekvence monitoru...Hra hodí přes 80 fps a možnost v menu hry je třeba 60fps pak 90fps a pak ještě třeba 120fps...tak co podle Tebe/Vás nastavit? Snad rozumíš/te...

Za prvé FPS jsou Snímky za sekundu které ti zvládá grafická karta... takže ve hře si rozhodně FPS nenastávis... maximálně snížením rozlišení a detaily na low...za druhé monitor na 144hz nech..je to lepší pro oči...a zanikají FPS zvyšuje input lag....a hry které mají tzv Testing jsou většinou jen spatne optimalizované.... takže to vůbec neřeš.... prostě SKILL ti FPSka nedají....to musíš mít v ruce a očích..a kdyby tu někdo namítal že nemám pravdu tak předem říkám že o extrémech jako 30FPS v AAA titulech nemluvím.. řekněme že mluvím o tom když má někdo aspoň těch 50FPS a vic

Oprava: má tam být zamykání FPS ...a pak Tearing ne testing

Ok děkuji za odpověď a vím že fps si nenastavím že je to dle výkonu ale v menu her je možnost nejspíš nějakého uzamykání fps ...a tam nevím co nastavovat...?

Já mám třeba monitor 75Hz. Hry mi ale běží třeba 90 nebo i 120 FPS. Cokoliv nad 75FPS je tak k ničemu. Proto nastavím FPS ve hře na 75 a hra jede na 75FPS což je pro ten monitor ideální. Výsledkem je plynulý obraz a nižší spotřeba PC, protože GK nejede zbytečně na plný výkon. Pokud máš ale opačný problém - Rychlý monitor a málo FPS, tak ti to je k ničemu. Laboruješ tady s FPS - ale to hlavní jsi nenapsal - Máš nějaký problém ? Pokud je obraz OK (netrhá se a pod.) tak to neřeš. Pokud chceš více FPS , sniž detaily nebo upgraduj PC. Pokud se ti obraz trhá, můžeš zkusit nastavit FPS limit na polovinu frekvence monitoru, jestli to pomůže.

Souhlas, pravděpodobně nedostatečně výkonná grafická karta. 144 FPS (ve fullHD nebo 1440p?) nezvládnou zdaleka všechny grafické karty, takže bych hledal přičinu tam.

Aha... takže chápu správně? Když je možnost v menu hry nastavit zamčení fps nechám nejvyšší hranici či neomezeně a co grafika utáhne tak utáhne tím že frekvence monitoru je vyšší než dané fps ? A vlastně funkce freesync by se měla postarat o plynulost že?Snad nebudu za ještě většího joudu než si sám myslím. A doplňující v ovladačích AMD nastavovat freesync: optimalizovat pro AMD nebo zapnout? Je tam samozřejmě ještě vypnout což nedám 😊😉

Zdravím, mám jeden problém s fps, a vidím že vy se celkem vyznáte... Takže, mám hp pavilion gaming 15 laptop, a k tomu mám připojený 144hz monitor od AOC. V NTBoku mám gtx 1650, i-5 9th gen, 16gb ram,... Ve hře mi maximální fps třeba okolo 240. Ale i když si nastavím 144fps (jako mám Hz Monitor) tak mi fps dropují, v ten moment když se pohybuju či hoban obrazovkou, na 70 a méně. Vím 70 fps je dobré, ale mě to dělá nepříjemné trhliny během hraní. Dokonce jsem včera hrál a hra my běžela krásně na stabilních 144fps, bez trhání bez lagů. Takže vím že mi to notebook dokáže utáhnout, ale zase mi to dropuje fps. Je nějaká možnost to vyřešit?
Dekuju za odpověď.

Nepíšeš, co je to za monitor a za grafiku.Pokud to je Gsync monitor a nVidia grafika, která ho podporuje, tak FPS neomezeně, vypnout Vsync, od 40-144 FPS si bude monitor přizpůsobovat frekvenci, pokud to bude mimo tenhle rozsah, Vsync se spustí sám

Monitor má freesync a grafika AMD RX 580 ddr5 tuším a 8GB memory ok tak to udělám děkuji

Monitor fullhd 144hz

Tak tam by taky neměl být problém, kdyby se ti objevil tearing nebo stuttering, což se u freesyncu občas stane, tak experimentuj s frekvencí monitoru (Hz), občas pomůže to přepnout na 120Hz

Ještě jednou děkuji Tobě i ostatním už mám představu jak to funguje teda ve smyslu jak to nastavit... ještě jednou děkuji