» Poradna » Notebooky

FPS noťas hry

Ahoj, mám takový problém. FPS ve wowku mi stále skáče kolem 40-ti, i když dám v nastavení doporučené detaily, nebo minimální, stále to skáče okolo 40-ti. Jsou vyjímky (prázdná místnost v Dala atd.), kde mi naskočí třeba na 60-70, ale někde ve venkovní lokaci nebo v raidu je to 40 a méně. Dost to odrazuje od hraní, je to pak spíš už jen takové utrpení. Hraju na noťasu, Intel Core i5-6300HQ 2,3 GHz + Turbo boost na 3,2, GeForce GTX 950M s 4 GB VRAM, 8 GB DDR4 Ramky. Konfiguraci mám myslím dostačující aby mi to běželo aspoň na 70-80 FPS stabilně. Možná někde chyba v nastavení nebo tak, tak prosím o radu. Už fakt nevím co s tím. Týká se to i ostatních her, Assasin creed, CS: Global offensive atd..grafika mi píše, že hledá automaticky aktualizace každý den, takže s tím by problém být neměl. Díky za odpovědi a případné rady co s tím.

Odpovědi na otázku

Mozno skusit vypnut Game Bar pokial teda mas Windows 10 a tiez vypnut Game DVR v nastaveniach XBox.

Jako ze zacatku jak sem si notas poridil tak to jelo bv poho. Zaclo to par mesicach uzivani. Tak sem to skusil z vnejska vyfukat stlacenym vzsuchem a mam aj chladici podlozku, takovou zesikmenou s dirama takze zespod ma i misto na vetrani a tak..game bar je co? A nastaveni xbox hmm?

Pokud to zezačátku běželo dobře a teď blbě, tak jsou v zásadě dvě možnosti. Buď ti něco ubírá výkon procesoru, což znamená systém zasviněný nějakým malwarem a nebo se přehřívá.

A na ten malware staci obyc antivir? Nebo jak docilit at se to tak neprehriva?

Ahoj dělalo to vždy nebo jenom teď ?proto že to vypadá že FPS odpovídá téhle grafice,si ji najdi v Youtube, fps ji odpovídá ve wowku 40-50 fps a to se tam nic neděje,,jde o to že mezi medium a ultra není až takový rozdíl,,shadery a stíny jsou problém zkus je vypnout, ale asi nepomůže ani to když píšeš že si hodil na minimum a problém přetrval,,ale zkusil bych nahodit čistý Os, je možné že máš bordel v SW a tím pádem degraduješ výkon ramek, procesoru a HDD,,btw SSD nemáš co ? když ne tak by se hodil aspoň na OS trochu ulehčit klasickému HDD,,,

Praveze ze zacatku to jelo v poho a raid krasnych 60. Postupem casu to slo niz a niz s tim ze ten notas nemam zas tak dlouho a moc programu postahovanejch nemam. SSD nemam, a tak do notasu bych ho uz stejne nenacpal hmm..?

wowko je hratelné aj pri 24FPS. pár rokov som to trpel v raid 25 a som tu.minimálne detaily ti veľmi nepomôžu, wowko je náročné na procesor, nie grafiku. navyše ntb procesor je oproti desktopu asi na úrovni prvej, max druhej generácie desktopových i-core. k tomu tiež nedosahuje bohvieaké takty.povypínaj procesy na pozadí, vypni prehliadač a všetko čo ho môže zaťažovať, mohlo by sa to mierne zlepšiť.

jo a ešte otázka. seká to neustále, alebo len v combate? v combate mi to sekalo aj na g3258@4,2GHz pri 60 FPS. stačilo vypnúť DVR v xbox aplikácii. štandardne je to zapnuté a niekedy aj keď to vypneš sa to samo zapne po nejakej aktualizácií, tak to skontroluj

Povypinany sem mel vesmes vse, jen mozzilu s par zalozkama na liste. Ale dik za tip skusim to pohledat v te xbox aplikaci.

Je hratelne ale to je tak vse. Ono kdyz sem si zvykl na plynuly hrani tezko se zas tomu odvyka..