FPGA výhody

Dobrý deň, nakupujem FPGA dosky pre firmu a dostal som zoznam výhod FPGA.Vraj FPGA má výhody: Vysoké NREIntegrácia systémuOptimalizácia výkonu a nákladovRapídne prototypovanieHardvérová akceleráciaNiečo v tom zozname nie je vraj pravda, ale obchodník tvrdí, čo tvrdí. Čo myslíte?

Odpovědi na otázku

FPGA má mít výhodu oproti čemu? Proti čemu to srovnáváš?

Oproti iným SoC riešeniam s flash pamäťou.

Jak bylo řečeno, podstatný bude způsob využití a to s jakým jiným řešením to srovnáváš.

K tomu nebolo nič napísané. Iba toto.

Tak tomu prodejci napiš, ať ti doplní informace, protože toto je naprosto k ničemu a nic to neudává.

Toto je vraj napísané v reklame na ich FPGA riešenia. Že iné podklady nedostal. Spoločnosť Xilinx.

Tak v tom případě jsou to nic neříkající marketingové kecy. Pokud ti někdo tvrdí, že je něco lepší, ale neřekne ti, lepší než co, tak jako by neřekl vůbec nic To je asi jako "Náš prostředek na mytí nádobí je lepší, než běžné prostředky na mytí nádobí". Taky se z takové reklamy dozvíš ho*no

ale ty to snad chceš za nějakým konkrétním účelem, ne?

On ani neví co je FPGA. Deska s FPGA čipem (integrovaným obvodem) může fakt být v podstatě cokoli.

jj, pokud má za úkol to pro firmu koupit, tak by tomu měl rozumět. Nebo by si měli sehnat někoho, kdo dostane zaplaceno za to, že jim udělá analýzu co je pro ně vhodnější pro daný účel, co bude třeba stát HW, kolik s tím bude práce apod.Některé věci se daj vyřešit na úrovni SW běžícího na nějakém univerzálním PC/miniPC, jiné naopak je vhodné řešit na nižší úrovni např. tím FPGA.

FPGA druh integrovaného obvodu, "čipu", je to programovatelné logické pole:https://cz.farnell.com/w/c/polovodice-io/fpga/pr... Nazývat jakoukoli DPS zkratkou FPGA jen kvůli tomu, že na ní ten intergák je, to je zas jedna z kardinálních blbostí. To programovatelné pole může být v podstatě v jakémkoli složitějším přístroji. Třeba tady, ale takovou desku asi nechceš:https://cz.farnell.com/ftdi/morph-ic-ii/cyclone-...

Pravdepodobne jde o desku s FPGA, ktere v sobe obsahuje uz i procesor(y), asi nejaky Zynq. Vsechno, co pises za vyhody je pravda. Ale pokud s tim od vas nema nikdo prakticke zkusenosti a bude chtit udelat neco vic nez jen vzorovy priklad navrhu od Xilinxe, tak hodne rychle skonci. Jinak je to opravdu spoustu vyhod oproti standardnim SoC, chybi nejaka periferie nebo rozhani? Neni problem, proste se dodela. Na neco ale pozor, nektere periferie je obtizne zprovoznit na bare metal reseni.