» Poradna » Programy

Fotomontáž, prosím poraďte

Dobrý den,
potřebuji udělat fotomontáž a rychle (mám na to asi 3 dny). Prosím poraďte mi nějakou stránku o tom. A ještě jaký program je k tomu nejvhodnější? V počítači mám Gimp, Zoner Photo Studio 7 i 9 a Adobe Photoshop CS3. Děkuji všem za rady.¨

Hans

Odpovědi na otázku

Na fotomonraze jednoznacne Photoshop alebo Gimp.
Stranka www.grafika.cz
Kazdy obrazok dajte na 1 vrstvu, upravte, potom to poskladajte, vrstvy spojte a mate obrazok.

Jasně. A potřebuji aby to vypadalo co nejvěrněji, stačí k tomu ty vrstvy? Konkrétně jde o přidání dvou osob do fotografie, takže tam budou asi i stíny atd.

Ja sa venujem viac uprave fotografii, ale manzelka ma graficke studio.
Je v Madarsku a pride az zajtra vecer.
Ak by to stacilo, moze potom napisat nejaky jednoduchsi postup.
Tiene by som robil asi ohranicenim vybranej plochy, potom uprava jas-kontrast a vacsi postupny prechod, aby to nebolo ostre.

Jasně, to by stačilo, byl bych moc rád, pokud by jste mi napsali nějaký postup. Teda pokud vás to nebude obtěžovat. Jde o to že do fotografie (školní fotografie) potřebuji dodat 2-3 osoby, které si vyfotografuji zvlášť. Samozřejmě by k těm osobám byl vhodný i stín. Fotografie je focena ve slunečném dni, a ty osoby dofotím zejtra (nevím jestli bude slunce). Takže by to mělo vypadat co nejpřirozeněji. Máte případně ICQ nebo E-mail?

Mockrát děkuji, Hans

P.S. Je jedno jestli ty osoby vyfotím jiným fotoaparátem, nebo mám použít stejný (musel bych si ho pučit od pana ředitele).

Dobrý den, mohl by mi prosím uživatel s přezdívkou Jozef napsat na janek.mertl(zavinac)atlas.cz?

Děkuji

Objeví se tu ještě? Nebo ne?

Tiene a odrazy:
http://www.photoshopsupport.com/tutorials/cb/reality.html

Pridanie objektu do fotografie:
http://www.picturecorrect.com/photoshoptips/add_moon.htm

Ale ked nevies ani aky program pouzit, tak pochybujem ze to zvladnes spravit v photoshope.
Za cas ktory ti to niekto vysvetli, to 10x spravi, takze daj to niekomu znamemu co ovlada photoshop

No ale já žádného známého co ovládá photoshop a fotomontáže nemám. Takže to musím udělat sám. Jinak díky za odkazy.

Hans

Prostě to musím vytvořit sám, nebo s pomocí jiných, ale takového známého opravdu nemám.

Až budeš fotit ty dvě osoby,nezapomeň,že jim musí svítit Sluníčko do ksichtu!
To je proto, aby se křenily stejně jako ostatní na fotce.
Fotograf dělá foto školních tříd zásadně při slunném počasí a mezi 11 a 12 hodinou...

Stejný čas(světlo), stejné místo(vzdálenost), stejný foťák(pokud foceno automatem-bílá,expozice atd.)=nejmíň práce.

Zajdi si do knihovny a půjč si knihu o PhotoShopu (nebo si ji kup), knížek jsou o tom mraky a dá se to z nich pochopit. Konkrétní doporučení nedám, neb sedím v hospodě a nemám dostupnou vlastní knihovničku. Otázečka: Proč sis koupil drahý profesionální program PhotoShop, když v něm neumíš ani základy?

A kdo tvrdí, žem si ho koupil? Existují i zkušební verze, ne? jasně v 15 letech si ho koupím.

Tak to asi nepude, ale pokusím se nějak a ten stejnej foťák už vůbec ne.

Máš li Photoshop Nepotřebuješ stejný foťák, ani slunce. Vše je v programu. Budeš pracovat s vrstvami. Základní si dáš původní fotku, a pak přidáš vrstvu na ni vložíš další osobu .Upravíš velikost, barevné podání , natočení, nasvětlení . Postavu z fotky můžeš vyříznout nahrubo a dočistit gumou a historií, případně klonovacím razítkem. Hrany rozostřit.Totéž s další postavou.
Vřele doporučuji pujčit si nebo koupit nějakou knihu.

Otevří základní fotku, Minimalizuj ji. Otevřít fotku kterou chceš vložit. Lasem vyber postavu, nebo hlavu. Přes Úpravy Kopírovat vlož do schránky.Vrať původní fotku, Vytvoř novou vrstvu. Přes Úpravy- Vložit ji vlož na novou vrstvu. Klikni na Úpravy- Libovolná transformace . Nyní můžeš upravit velikost objektu jeho umístění a natočení. Klikni na gumu a opatrně odstraň na čisto co tam nechceš. Třeba kus vkládaného těla, nebo zbytky pozadí.Teď si otevři Obraz- Přizpůsobení - Variace a uprav si barvu nahrubo. Pomocí Vyvážení barev a Jas a kontrast uprav načisto barvu. Případné nasvícení uděláš filtrem Filtr- Vykreslení - Světelné efekty.Na nástrojové liště klikni na kapku a rozostři hrany vkládané osoby.Použij štětec 5 - 300 půjde to do ztracena. Můžeš používat i klonovací razítko, Nesmíš se zapomínat přepínat do vrstvy s kterou pracuješ. Tak si můžeš přidat vrstev a tím i postav kolik chceš.Jedtotlivé vrstvy můžeš spolu uzamknout, aby se ti nepohly když jsi s umístěním spokojený. Ulož jako JPEG.

Super děkuji, Hans

Dneska to vyzkouším podle tohoto návodu.

jak sa robia fotomontaze a co ktomu potrebujem?

No nějaký grafický editor, gimp-freeware nebo photoshop-ten freeware není. Pořádně si přečti zbytek odpovědí co tu sou na můj dotaz a třeba se ti něco z toho bude hodit.

Hans