» Poradna » Mobily

Fotomobil

Ahoj, chtěl bych se zeptat, který mobil byste mi doporučili na focení, popřípadě i natáčení videí. Následně si samozřejmě fotky i videa upravím. Na OS mě nezáleží jestli zrovna IoS nebo Android. Nejvíce mě oslovily tyto mobily: Samsung galaxy S20+, Iphone 11 Pro, Google Pixel 4 a Huawei P30Pro. Poprosil bych i zdůvodnění vybraného mobilu oproti jiným. Moc děkuji,David

Odpovědi na otázku

a co a kde hodláš natáčet a fotit? Na spoustu věcí se mobil nehodí a software to nezachrání - tak aby ses pak nedivil.

Nejsem profesionální fotograf, chtěl bych fotit hlavně pro zábavu a momentky, tudíž mít při sobě mobil, kterým bych vyfotil slušnou fotku a pak do upravil.Tudíž na focení určitých příležitostí, dovolených nebo něčeho co se mi líbí.Ohledně natáčení, tak spíše na dovolenou než na točení profesionálnějších videí.

nemusíš být profesionální fotograf. Spíš jde třeba o omezení dané optikou, nebo malým čipem (šum ap.). Nebo kdybys měl ambice se nějak hrabat manuálně v expozici, RAWu apod. - to dneska dělá i dost amatérů. Tak proto.Jestli ti jde o bezproblémové cvakání hezkých momentek, tak je mobil v pohodě.

Doporučil bych tu s20-tku. Mám s10+ a ta fotí skvěle. Troufám si říct, že s20 bude z ohledu videa a fotografie bomba.

V podstatě jste si už vybral TOP modely s víceméně minimálními rozdíly. Některý možná víc exceluje ve videu, jiný v nočních nebo astro snímcích a jiný zase umí kouzla díky umělé inteligenci, ale s žádným z nich nešlápnete vedle. Jestli vám vyhovuje prostředí Samsungu, tak jděte do něj, jestli už vlastníte ekosystém iOS, tak jasně iPhone, jestli chcete mít jistotu pravidelných aktualizací a nějaké výhody Google, tak jasně Pixel.

Super díky, přemýšlím o S20+, jelikož ted mám jak Samgung mobil tak i tablet.

Napsal jsi to správně-částečně. Takže buď Samsung nebo Apple. Pixel není celkově moc povedený a P30 Pro nemá video požadované kvality. Pokud by si řešil poměr cena výkon, tak bych ještě počkal na Mi 10 Pro, pokud tedy vůbec v ČR bude. Také velmi dobře vypadá LG V60. Já sám bych šel do Samsunga. Zkoušel jsem fotky u S20+ a pokrok proti S10 je znatelný. Ideálně špičkové kvality však mobilem v současné době nedosáhneš, což je daň za maximální mobilitu. Na 32" 4K monitoru je to zřetelně viditelné. A časem bude standard 8K, čímž se problém ještě více zvýrazní. Fotky a videa jsou přitom hlavně o budoucnosti, neb jejich hlavní hodnota přichází až po desítkách let. Ideální je tak mít k mobilu ještě do druhé kapsy SONY RX100 VII, který když tak koupíš na ebay na KACHASHOP za cca. 25K.

Z těch co jsi vybral, je to jedno, všechny patří v rámci mobilních telefonů ohledně focení k těm nejlepším. Takže je to opravdu jedno.

Ještě jsem si všiml, že v březnu vyjde nový mobil od Sony, který se tentokrát zaměřil hodně na hudbu a samotný fotoaparát. Jedná se o Xperia 1 II. Myslíte, že bude mít mobil potenciál nebo skončí stejně jako jeho předchůdci? O Sony se totiž celkově moc nemluví

Sony, coby progresivní výrobce fototechniky a snímacích čipů Exmor býval vždy svými foťáky minimálně u Z-kové řady pověstný.

Ano, nekvalitou Kdokoliv jiny z Sony snimacu dostal lepsi vysledky nez Sony samotne...

u te nove Xperie ale prej otocili o 180° a prave na fotaku a audiu si dali dost zalezet (ona je to taky posledni moznost s mobilama nezkrachovat)

Bohuzel cenu trosku prestreli takze to bude nejspis labuti pisen mobilni divize Sony... ale treba se mylim Nebo pujdou rychle na rozumjejsi hladinu a treba neco pridaji - napr. nektera jejich povedena bezdratova sluchatka... i kdyzv tomhle je prebornik Samsung.

Aha, mám s Exmory zkušenost z foťáků, o mobilech jsem jen slyšel - jestli to teda byly jen reklamní kecy, tak by to byla dost ostuda, že Sony umí supr čipy i foťáky, ale v mobilu to zprasí...

Byla to absurdní situace. Divize mobilů měla zákaz dávat vyšší kvalitu do mobilů, aby to nekonkurovalo fotodivizi. Japonce někdy nepochopíš. Ale to už je pryž, ty divize jsou sloučené a naopak lze očekávat aktuální technologie i v mobilech. Nové Xperie by to už měly potvrdit.

Obávám se, že smartphony Sony se nikdy nedostaly moc na čelo žebříčků kvality fotek. Poslední mezi nejlepšími té doby byly snad nějaké Sony Ericssony K750i a K800

Mohl by být zajímavý, když už to musí být mobil. Má některé technologie ze špičkových bezzrcadlovek Sony, jako třeba průběžné zaostřování na oko lidí či zvířat. Otázkou je , jestli zrovna tohle je to co potřebuješ. Pokud jo, uvažoval bych o něm, protože tahle technologie funguje u Sony výtečně.

To je zase vyzivna diskuse o hovne. Co se tyce fotoaparatu, tak neudelas chybu s zadnym telefonem z tveho vyberu. Procti si recenze, vyhledej si ukazkove fotky a vyber ten, ktery ti bude celkove vic vyhovovat.

běžná diskuze jako vždy když se někdo zeptá na nejlepší fotomobil, kvalitní sluchátka, druhotné licence office atp