» Poradna » Mobily

Fotky v mega.nz

Dobrý den, uložil jsem si mega.nz dost fotek..Začal jsem to tedy používat výhradně jako archiv..pak jsem tam dlouhou dobu nebyl ale heslo jsem si pamatoval...přišel den d a mrknu tam...Celé prostředí bylo zcela změněné a musel jsem se přihlásit...podařilo se mě to až na 3.pokus....vše tam bylo ale po koukání na obsah se to prostě ztratilo..od té doby, žádám o přes podporu mega o možnost obnovení fotek cca od 05/2017...musím zadat šifrovací klíč, který jsem si napsal ale nevím co dál...zkouším to cca 3 týdny ale nic...jednou přijde česká odpověď, pak anglicky,španělsky...zamotal jsem se a o fotky nechci přijít...poradí mě někdo slušně, jednoduše a bez arogance a ješitnosti vlastní expertům přes mobily, pc a It ?!Děkuji moc.Mám to v mobilu.

Odpovědi na otázku

Když jsi blb, který svoje fotky svěří službě, kterou mohou úřady pro porušování autorských práv odstřihnout (už se tak stalo, že?) a nezazálohuje si to ještě někam jinam, tak se nediv tupá hlavo.

"jednoduše a bez arogance"Ked s prevadzskovatelom "mega.nz" nemas podpisanu pravnu zmluvu a nemas doklad, ze si za sluzby riadne platis, tak si mozes akurat postazovat v tejto poradni."pak jsem tam dlouhou dobu nebyl"Ja tam patrat nebudem, ale neni tam "formula" ako pri niektorych mailovych schrankach (zrusenie po x dni nekomunikacii)Musis sa na to pozriet aj z pohladu prevadzkovatela. Mat kapacitu XY TB, stoji tazke peniaze.Uchovavat data aj pre toho "tam dlouhou dobu nebyl" a asi zadara ...(pisem "asi", chcel som za Teba precitat podmienky, ale s mojou oblubenou Operou 12.18 sa server proste nebavi).

Obávám se, že všechny free cloudové služby mají někde v podmínkách klauzuli, že za případnou ztrátu dat neručí. Takže jestli se ti nějaká data ztratila (např. měli chybu na serveru apod.) tak je možné, že ani oni sami nemají možnost data odněkud obnovit.Chápu to správně, že ten cloud byl tvůj jediný archiv a že nemáš nikde kopii? Pokud ano, tak to byl hodně špatný nápad - důležitá data je potřeba mít aspoň na dvou různých místech.

'slušně, jednoduše a bez arogance a ješitnosti vlastní expertům přes mobily, pc a It' ti tady nejspíš každý poradí, aby ses s fotkami uloženými na mega.nz v tichosti rozloučil a vrátil se k domácí záloze. Tam se ti 'po koukání na obsah' určitě nic neztratí.

Synonymum Data v cloudu = Data v čoudu

"Data v cloudu" je dobra (ako dalsia) zaloha.Ked mas data na internom disku + na externom disku + na DVD + NAS a barak Ti zhori do tla, tak mas aspon Data v cloudu.Kto nema doveru voci Internetu, moze to robit ako ja.Kamarat byva 12 kilometrov a mame vzajomne archivovane data (sifrovane)

Bohužel, služby typu cloud se dají považovat jenom jako druhá záloha, ani omylem ne jako jediný originál. A to tím spíš, pokud se jedná o pochybnou službu s nejasným provozovatelem, která klidně může druhý den zmizet. Tady opravdu není žádná šance, než se pokoušet dále komunikovat s podporou a příště řešit zálohu fotek úplně jinak.