» Poradna » Mobily

Fotky google - zálohovat pouze při nabijení

Zdravímpoužím fotky google na zálohu fotek, dřív tam šlo nastavit, aby záloha se provedla jen při nabijení. Bohužel tato volba už tam není. Nevíte co se s ní stalo? Už ji uplně odstranili?

Odpovědi na otázku

Nepleteš si to spíš ze zálohou pouze přes WiFi? Volba "pouze při nabíjení" nemá žádný smysl, protože činnost může probíhat i se zhasnutím displejem na pozadí s minimálním dopadem na spotřebu. Navíc to nikdy nebude trvat tak dlouho, aby se to nějak výrazně projevilo na vybití baterie. Jiná věc jsou data, tam ta volba je potřeba.

Neplete. Opravdu 'Google Photos for Android and iOS removes option to back up only when charging'. Nemusel se ale ptát v Poradně, stačilo se podívat např. sem https://9to5google.com/2017/06/22/google-photos-...

Každý neumí anglicky. Ale stačilo zadat do Googlu google fotky záloha nabíjení a našel by odkaz třeba na tohle: https://rychlofky.wordpress.com/2017/06/24/google-uz-neum...

Ok, nicméně to potvrzuje, co jsem psal, že energetická náročnost je minimální a nemá smysl tam v dnešní době tu volbu mít :)

Díky všem