» Poradna » Programy

Foťák

Nazdar...

...mozete mi poradit nejaky dobry rodinny digitalny fotoaparat?? do 5000- Sk,

Vopred Vdaka :)

Odpovědi na otázku

vyhledávač + recenze + názory uživatelů

Pokud zkusis hledani zde na poradne, tak se to resilo tusim tento tyden

Z vlastní zkušenosti z kompaktů doporučuji jakýkoliv Nikon, je spolehlivý, vydrží déle než záruka, má nejpoužívanější SD paměťovou kartu a má jednoduché stahování obrázků do PC (nepotřebuje ovladač-zobrazuje se jako disk). To píšu po různých problémech s foťáky Kodak (mechanika), Canon (vada snímacího čipu, ovladač) a Olympus (horší barevné podání), ostatní značky neberu vážně.

Slova DOBRY a DO 5000 sa vzajomne dost vylucuju
Nenapisal si vobec co ides fotit, ak iba rodinne stretka a budu ho pouzivat viaceri (manzelka, deti,....):
- zameraj sa na siroke ohnisko
- jednoduchu ovladatelnost
- siel by som do osvecenych znaciek (nikon, canon, fuji, olympus)
- pri rodinnej fotografii a vyvolavani fotiek 10x15 spravis peknu fotku akymkolvek kompaktom v tejto kategorii (pri dobrych svetelnych podmienkach)

Momentalne predavam vyborny UZ aj s prislusenstvom, zial za dvojnasobok vasej ceny

www.avizo.sk ...

www.alza.sk ...
toto je super fotoaparát za tú cenu.
Robí aj pekné video čo sa môže hodiť.

Ja mam Canon A640, no A590 je skoro stejný, akorát má 10M. Jinak fotí skvěle, takže A590 bude určitě skvělá volba

no momentalne uvazujem nad Sony DSC-W120 ...alebo tento Canon

Mal som možnosť fotiť aj na Sony kompakte.. ale kvalita fotiek sa nedá porovnať s Canonom

Pokud ti u Sony nevadí jejich jinde nepoužívaná paměťová karta MS tak proč ne, Sony jsou jinak dobré foťáky, stejně tak i Canony. Jenom je třeba ještě uvažovat: jak budu přenášet foto do PC, mám čtečku na tuto kartu a pod.? Jaký druh karty potřebuji, můžu použít tu z kamery a pod.? Jaké baterie potřebuji, AAA nebo zabudované? Atd.

no myslim ze baterku to ma zabudovanu a foto budem prenasat asi tak ze zapojim cely fotak do pc ...alebo to tak uz nefunguje ??

Nevýhoda zabudovaných baterek je ta, že pokud na výletě mimo civilizaci (hory a pod.) baterka dojde není ji kde nabít, tužkové baterky lze nosit sebou náhradní. O připojení k PC-stahování fotek jsem psal výše, jen některé foťáky (třeba Nikon) se po připojení přiloženým USB kablíkem přihlásí do Windows jako další disk - pak není problém. U některých foťáků (např.Canon, Kodak) se musí nainstalovat speciální ovladač na transfer a tady jsem já měl problémy - ovladač se "tloukl" s ovladačem scaneru, buď fungoval jeden, nebo druhý. U Canonu se to dá vyřešit třeba Utilitou do Total Commanderu. Každopádně je lepší pokud foťák automaticky spolupracuje s Windows bez ovladače. Pokud zvolíš přenos přes čtečku, tak problém s ovladači odpadá. O paměťových kartách jsem už psal, nejpoužívanější je dnes SD, kterou umí přečíst všechny čtečky.

Canon A590 ne!

Ber Canon A720IS

720 je taky dobrá volba, ale je nad 6000sk

CANON Digital IXUS 80 IS www.alza.cz ...

Tyhle tenké kompakty nemají vůbec hezké fotky...

Weby zabývající se recencí různých foťáků:

www.fotoaparat.cz ...

www.fotografovani.cz ...

tyhle dva weby jsou snuska dojmu, poradny recenze na dpreview.com a to k neskonale vetsi mnozine fotaku vsech trid a znacek.

Ahoj, nějaký Power Shot (Canon)

Ahoj,
dva roky zpět jsem koupil rodičům canon powershot 510 - s fotoaparátem jsem byl natolik spokojen, že jsem si rok na to koupil powershot A710IS no a díky mojí spokojenosti si letos přítelkyně koupila A720IS + ten samej kupujeme sestře k narozeninám. Myslím, že za ty peníze super foťák a spousta možností nastavení.

O tisíc levněji se prodává A590IS a jestli jsem dobře díval, tak jedinej rozdíl mezi A720IS je "pouze" 4x optický zoom, zatímco A720IS má 6x

tady je vcelku chválící recenze na ten 590IS
www.digimanie.cz ...