» Poradna » Web a internet

Fórum přiřazené k existuící doméně

Zdravím, mám dotaz. Mám plně fungující web vytvoření pomocí HTML a CSS. Nahoře mám plně funkční menu a v tom menu kolonku "Fórum". Potřebuji nějak nastavit aby když na ní hráči kliknou aby je to přesměrovalo na phpBB fórum které si potom sám upravím podle potřeb. To přesměrování by bylo ještě v pohodě ale já potřebuji poradit s tím jak na VPS přiřadím to fórum k doméně. Chtěl bych aby ten link toho fóra byl buď "forum.mojedomena.cz" nebo "mojedomena.cz/forum" takhle bych chtěl aby to bylo, jeden z těchto způsobů by byl super. A proto se ptám Vás zkušenějších a doufám že mi poradíte. Kdyby byly nějaké dotazy nebo jsem to špatně vysvětlil stačí napsat ;)

Odpovědi na otázku

No výroba webu nebyla odbyta a server umí .htaccess, tak se prostě udělá složka forum, v .htaccess se nastaví překlad "příchozí adresa = forum.domena.cz -> základní adresář bude ve /forum/", do složky forum se nainstaluje phpBB

Zdravím, zní to jako že to bude fungovat. Mohl by jste mi napsat trochu podrobněji jak to mám udělat?

Jaky mas hosting? neslo by, tak jako to mam ja, nainstalovat ten phpBB dorum jako domenu tretiho radu, subdomenu? Ebola to tak ma, proste nainstalujes produkt a das mu forum.mojedomena.cz a mas to Zadne .htaccess neni treba. a do svych stranek muzes napsat prave jen ten odkaz.

Momentálně nevím jaký je webový hosting jelikož hosting nezajišťuji já ale můj kamarád. VPS nám poskytuje Gamehosting a tuším že s webem to bude stejně.