» Poradna » Programy

Formulář na pozadí Excelu v JPEG aby se rovnal 1:1 s A4 při tisku

ZdravímProsím o radu, v práci vypisujeme na jehličkové tiskárně různé dopravní dokumenty. Tak mně napadlo, zda je nějaká možnost tento formulář (dokument) naskenovat a poté vložit do Excelu jako pozadí nebo nějak jinak, s tím že jednotlivé buňky přizpůsobím potřebám naskenovaného formuláře. místo vytvoření nových šablon. Každý formulář odpovídá +- velikosti A4 akorát jednotlivá polička mají různé délky a šířky. Když obrázek vložím jako pozadí tak velikost neodpovídá 1 stránce A4. pokud si s ten obrázek poupravím tak, aby odpovídal požadavkům, tak po vytištění texty jsou na jiných místech než bylo tomu na obrazovce.Když obrázek vložím do záhlaví tak se mi potom vytiskne. Což nepotřebuji.Možná problém je v rozdílných DPI skeneru a tiskárny. Už nevím rady.Děkuji

Odpovědi na otázku

To se řeší úplně jinak. V textovém editoru (Word, Write ...), nebo méně častěji v tabulkovém procesoru (Excel, Calc ...) vytvoříš uzamčený formulář, kde uživatelé mohou editovat jen příslušná pole. No a ty pole nastavíš tak, aby si sedly na ten formulář. Pak tiskneš rovnou na formulář. PrasatkoPee

Když už formuláře máte předtištěné, proč je nepoužít? Prázdný dokument naskenuj do PDF. Např. ve Foxit Readeru ho můžete vyplňovat přesně do políček. Do tiskárny pak založíte prázdný formulář a do něj vytisknete jen doplněný text (poznámky).

Kvůli něčemu jsem něco podobného dělal, ale už si kulové pamatuji jak.

Aspoň že si pamatuješ, že jsi to zapomněl. Ale možná stačilo napsat 'nevím'.

Tak v LibreOffice Draw (česky, zdarma i pro firmy) si snadno vložíš ten naskenovaný formulář na stránku A4, nastavíš a uzamkneš jak velikost tak umístění. Pak si přes něj naházíš textová pole, která taky můžeš uzamknout (umístění i velikost) - jen si je nech dostatečně velká.Pak lze dle libosti vyplňovat v LO Draw (česky, zdarma) a rovnou tisknout nebo exportovat do PDF. Další úroveň je, že si místo textových polí dáš formulářová pole a uděláš si z toho PDF formulář, co se vyplňuje v prohlížeči PDF.