Formatovat disk ......ale ja nemozem

dobry den mam jeden problem uz z casti vyrieseny ale ....ked pripojim externy hdd tak tak vsetko ok ale neotvori mi ho ale napise ze jednotka nie je naformatovana ale ja ten disk formatovat nemozem bo su tam VELMI DOLEZITE DATA faktury pre firmu atd poradte pls to naformatovat bez straty dat aebo ako ako zachranit tie data PROSIM POMOC

Odpovědi na otázku

Opět křišťálové koule a panny...
- jaký souborový systém!?!
- byl HDD řádně odpojen?! Nedošlo k poškození souborového systému?
- neležel moc dlouho HDD v šuplíku?

Používat externí HDD na tak důležitá data na zálohu je spíše na vraždu!! Buď páska, nebo aspoň DVD-RAM a více médií a jejich kombinace!!
Formát beze ztráty dat je protimluv!! Účelem formátu je vytvoření struktury souborového systému, pochopitelně s devastací původních dat!
Možností je pokus připojit HDD na jiné PC, nebo třeba v INSERTu...

NO takze hdd v pc je ntsf a aj tento bol povodne v ntsf a vlastne disk prestal fungovat potom ako bol pocas instalacie windowsu zapojeny cez usb v kompe bo je to usb externy disk a ked bol win nainstalovany tak mi disk naslo vsade ale len v tento pocitac mi ho nenaslo tak som v spravcovz diskov vytvoril novu partiticiu pre tento disk ale ked ho cem otvorit tak napise ze disk nie je naformatovany a ci chcem formatovat teraz ale skratka ja nemoyem ten disk naformatovatlebo skratka su tam veeeeelmi dolezita data ktore musim zachranit poradte daky program alebo daco pls pls pls

Ak si na tomto externom disku vytvoril novu partiticiu, tak sa uz o "VELMI DOLEZITE DATA" data bat nemusis, uz si ich zmazal.

Ked ide o naozaj dolezite data, tak nerob nic. Podla tvojho postupu a znalosti, nic vo zlom ale nemas na to.
Daj to do firmy, ktora robi zachranu dat, alebo inemu odbornikovi.

Proč jste měl vůbec při instalaci Windows zapojený externí HDD?!? "...bo je to usb externy disk..." - PROČ?!? (vzpomínka na perfektní film a dědictví Antiky)
Víte vůbec, co znamená vytvoření oddílu na disku?!!
Můžete mi laskavě vysvětlit, PROČ JSTE TUTO HLOUPOST UDĚLAL!?!?!?

Najděte si v okolí firmu specializovanou na záchranu dat a hlavně do té doby DEJTE TY SVÉ PRACKY OD HDD PRYČ!!
Podle Morphyho zákonů neexistuje takové zabezpečení technologie, která by blbům bránila v její fatální destrukci...
Jste jasný důkaz.

to -ms- předpokládám , že jsi opilý , jinak nelze tvé chování akceptovat

A nebo nejsem vyznavačem tzv. "politické korektnosti"!
Nevidím sebemenší důvod otevřeně nenapsat, že dotyčný prováděl nebetyčné blbosti!
On i J. A. Komenský měl docela dobré "hlášky", které různým moralistům "nevoněly".

To co řekl možná není společensky korekní a policiky řečeno bohužel to je ale pravda.

Není problem to vytáhnout,nicmeně pokud u tak trivialní věci dokázals v udělat co krok blbost tak sám obnovu nezvládneš.Zkus se poptat kamarádů ale....Musí umět ne nainstalit cracklej photoshop a reinstal win ale vytahovat data co sou fuč.Nicmeně každopadně kup si novej velkej velkej disk - původní odpoj a jdi k někomu kdo je rozumnej a trochu tomu hoví.U něj udělej image disku toho který obsahuje kritická data.Ten image nakopíruj na nový disk cos koupil.A pak začni googlit studovat jak se to dělá,no budeš asi googlit i jak se dělá image disku co je v pr.deli.Veškeré operace poté budeš provádět na zakoupeném novém disku,ten původní strč někam do temné komory a ani na něj nepomysli.No a když budeš šikovnej za par hodin,desítek sou data na světě.Když ne šup s diskem k specialistům - s tím původním...Prosté ne?

Ehm poněvadž to považuji sa samozřejmost tak sem to nezdůraznil - už při tvorbě image původního disku nesmíš data směřovat na něj ale to je myslím jasný jak to bylo myšlený - u kámoša připojíš oba a image starého směřuješ přímo na nový disk.
Jo a doporučuju nakup usb ramečku nikoliv supliku nebo boxu - ušetříš si možná jednu cestu do obchodu a on se stejně hodí.