» Poradna » Ostatní

Formátovanie hdd

Mám teda záujem si vymeniť hdd a dať tam ssd. HDD by som využíval ako externý hdd. Keďže momentálne sú na hdd hocijaké súbory, registre, vírusy a všeličo iné, čo nepotrebujem, rád by som ten hdd sformátoval úplne, aby tu nebol ani jeden bit. Chcem sa teda opýtať ako na to. Buď sformátujem hdd pri inštalácií windowsu, s tým, že potom vložím ssd a nainštalujem windows, alebo nebudem nič formátovať, iba preložím ssd a hdd potom preformátujem klasicky cez "tento počítač -> a formácia". Ako mi teda poradíte ?

Odpovědi na otázku

Pouhým formátováním neodstraníš vše. Je třeba disk vyčistit. Můžeš to udělat až nakonec:Cmd jako správce:diskpartlist diskselect disk <číslo>cleanNyní je disk úplně prázdný. Pak běž do Správy disků > vyber ten disk > vytvořit nový jednoduchý svazek > formátovat NTFS > přidělit písmeno.Hotovo - disk je připraven k použití jako datový.

1. ak máš na HDD syst. a datovu particu, môžeš systemovú klonovať na SSD2. ak máš veľa dát a nemáš ich zálohované, stačí zmazať OS (windows, program files, programdata, users a pod.)3. ak chceš rýchle zmazanie, tak format d: /q4. ak by si chcel HDD akože zregenerovať (za istých okolností sa regenerácia podarí/oplatí), tak cez ext. program wipe disku. Zmaže nie len data, ktoré vidíš, ale aj MBR, MFT.... Len to u 1 TB trvá asi 4h

ďakujem za vyčerpávajúcu odpoveď nad rámec. Ako dlho by trvalo formátovanie alebo obnovene 100TiB disku? Há?

Nezamestnaný chce kúpiť 100 TiB HDD? Wow.

"rád by som ten hdd sformátoval úplne, aby tu nebol ani jeden bit"Bravo.

vyskúšam teda tú formáciu cez cmd či sú ešte nejaké iné možnosti okrem týchto ?

Bojová formácia stíhačiek MIG?