Formátování disku.

Ahoj, včéra jsme si koupil disk pro zálohování dat. Chci tento disk používat v macu, Windows 7 /10 a linux debian 10. Jaký typ souborového systému zvolit?

Odpovědi na otázku

Nemas moc na vyber. exFAT bude asi nejstabilnejsi reseni.

Dobře zvolím tedy exFAT. Děkuji všem za pomoc! :)

BTRFS, ext4Aha widle neumi.Tak NTFS

NTFS neumi Mac + jelikoz oficialne neni NTFS otevrene, tak ikdyz se to za posledni roky zlepsilo, stejne bych k tomu nemel v Linuxu duveru.Precti si to poradne: MAC+WIN+LINUX - neni moc fs, ktere by byly podporovane ve vsech trech OS (a kdyz uz ne nativne, tak aspon nejak).

MacOS neumi NTFS-3G pres FUSE v userspace?To je teda pakarna.

Ale umi. Staci nainstalovat prislusny driver..Ale univerzalni reseni s exFAT bude jistejsi.

Widle BTRFS i EXT4 diky WSL2 umi.Dokonce umi i mdraid, LVM nebo cojavim SquashFS.

Jak již napsal remet, tak exFAT, poněvadž je to nejkompatibilnější formát napříč systémy, když teda odmyslíme historický formát FAT32, kde byste byl ale omezen velikostí souborů na 4GB.