» Poradna » Ostatní

Format USB

Dobrý deň, ak chcem zaznamenať na USB kľúč dokument z televízie, musím ho naformatovať v TV, alebo v satelitnom prijímači , bude sa to dať použiť v počítači(dá sa to naspäť preformatovať). Ďakujem.

Odpovědi na otázku

Na 100% ne...

Aha, spatne ctu. Pouzit pak znovu pujde, kdyz ho zase naformatujes v tom PC...

váčšina týchto zariadení používa vlastný formát. každopádne ako prvé skús flešku formátovať na FAT32 a vyskúšaj či bude nutné formátovať v zariadení. po pripojení k počítaču nie je problém opätové preformátovanie na požadovaný file systém

Ano, půjde to naformátovat zpět pro počítač. Akorát v tom okamžiku, kdy to bude naformátované pro TV to nebude čitelné v počítači, dokud to pro něj nenaformátuješ.

záleží v jakým formatu to ta tv naformatuje, ale většinou windows zvládnou aj todle(ne na 100%) tak by ti fleska mela jet i v pc

Pokud si uz TV tu flesku/HDD chce formatovat, tak z duvodu, aby to neslo jinde cist.JInak by to nevyzadovala.

To je nesmysl, formát flešky nehraje roli, klidně to může být některý běžný formát, a přesto nepůjdou nahrané pořady přehrát jinde. Jaký formát TV vyžaduje je uvedeno obvykle v uživatelské příručce.

To není z důvodu, aby to nešlo jinde číst, ale proto, že je ten souborový systém vhodnější pro stream. Nebo má výrobce TV licenci na použití klasických souborových systémů jen na čtení. Aby nešla nahrávka číst jinde, se data šifrují, dělají to všechny značkové TV. Ten souborový systém se přečíst dá celkem snadno, používají většinou linuxácký EXT3/4.

Záleží, v jakém formátu TV záznam pořídí. Většinou jde v PC přehrát, někdy pouze v té televizi. Formátování s tím nemá nic společného.

"Většinou jde v PC přehrát" většinou to v PC samozřejmě nejde... pokud se tedy bavíme o normálních TV normálních výrobců