» Poradna » Mobily

Formát hudby pro DVD přehrávače

Dobrý den, potřebuji vypálit několik složek s MP3 a několik s FLAC hudebními soubory na DVD.Ovšem nevím, jestli daný DVD přehrávač umí tyto formáty. Existuje nějaký univerzální formát, který jistě půjde přehrát i na starších DVD přehrávačích?Aby DVD bylo co nejvíce kompatibilní, postačí ty složky s hudbou (ve správném formátu) vypálit například pomocí Ashampoo?Díky za odpovědi

Odpovědi na otázku

Hele a jaký je to DVD přehrávač prozradíš? Ony totiž ke každému DVD playeru ( pokud to není nějaký za 150 korun z Bangkokské tržnice ) existuje manuál a v tom manuálu se to sichr dovíš.

No on to je právě problém, protože to má být dárek pro dědu k Vánocům. Tak se ho moc nechci ptát. Ale je to nějaký obyč. laciný cca za 1500,-.Takže jako úplný šmejd to asi nebude, ale něco prvotřídního taky ne. Proto se raději ptám.Ovšem ten přehrávač má děda možná 2-3 roky, tak to by to MP3 mohlo umět. Ale co FLAC?

Tak ty mp3 umět bude už z principu, ale FLAC, to bych zase tak určitě netvrdil. Samozřejmost to určitě není.

To nejlepší z muziky – FLAC Flac (Free Lossless audio codec) je kodek pro formát, který využívá bezztrátovou kompresi takže naše hudba je uchována v naprosto dokonalé kvalitě. Nabízí 8 stupňů komprese (zmenšení objemu dat), při největším stupni je soubor zmenšen na 60-70% své původní velikosti, jedna písnička má tedy velikost mezi 20 a 30 megabajty. Pokud chcete tento formát přehrát na počítači je nutné si nejprve doinstalovat kodek. Co se týká podpory v přenosných přehrávačích, ta je zatím slabá, flac podporuje pouze pár zařízení, včetně populárního iPodu. Stejná situace je i u hifi věží a autorádií. Koncovky souborů: flac Vhodný pro: vysoce kvalitní přehrávaní hudby bez jakýchkoli ztrát, pro kvalitní audio sestavu a sluchátka k PCTak to asi na DVD prehravaci nepojede.

Ale co by to nešlo, u lepších playerů je to normální, ale u těchhle šunek si tak jistý nejsem. Se podívej - http://technet.idnes.cz/test-dvd-prehravac-s-nevi... Přehrává muziku MP3, OGG Vorbis, FLAC, AIFF, WMA, LPCM, AAC, DTS, Dolby Digital

MP3 nie je problém prehrať na akomkoľvek DVD prehrávači. Preto ak si si nie istý, prekonvertuj FLAC súbory do MP3 a máš po probléme.

tak MP3 uměly přehrávat snad i 10 let staré DVD přehrávače, spolu s podporou JPG obrázků FLAC sotva, pokud to dneska nějaké stolní DVD umí přehrát, tak to bude spíš vyšší třída přístrojů.Jinak nevím, jak to bylo s podporou VBR u MP3 - přinejmenším zpočátku stolním DVD často "nechutnala" zvuková stopa s VBR MP3 u DIVX AVI videí... Kdybych si chtěl být stoprocentně jist, tak to asi převedu do CBR a s bitratem bych nelezl přes 192 kbps, páč tam minimálně zpočátku bývala taky nějaká omezení...

No hochu, nemáš tak úplně pravdu. Jeden Panasonic, co mi tady zbyl bůhví po kom ( r.v 2005 ) sice uměl mp3 i v CBR i ve VBR, ale musely byt umístěny na CD-R mediu, z DVD-R je nepřečetl

zajímavé, s tím jsem se ještě nesetkal...teď mne ještě napadla jedna věc - že přehrávač nemusí být schopen přehrávat ze složek a možná by bylo vhodné to nasypat všechno volně do kořene...

No, ale to by nebylo přehledné.. Je tam tak stovka skladeb.Mimochodem děkuji všem za rady.Dám to do MP3 a budu doufat.