Format flash disku

Prosim vas,jaky je lepsi format FLASH disku? mam coirsar voyager 4GB. je lepsi NTFS ci FAT 32?DIky!

Odpovědi na otázku

Tohle je jen můj názor, se kterým nemusí někteří souhlasit:
NTFS je souborový systém pro větší disky a pro práci s velkou pamětí, takže myslím, že u tak malého disku nebude účinný..

Jednoducha rada : Pokial chces mat univerzalny USB kluc (dufam ze FLASH disk = USB key), ktory sa sa pouzit aj na starsich PC ale hlavne v autoradiach, DVD play/ recorderoch, routroch atd. tak FAT32.

Fat32 ma ale obmedzenie, ktore sa teba netyka. Nezapises subor vacsi ako 4GB. Teda keby si mal 16GB aj tak neulozis subor vacsi ako 4GB.

Pro každý účel a operační systém to platí jinak. Jinak zkuste to NTFS zajímalo by mně jak rychle se vám to povede

exFAT
Je to zde pořád dokola.
Například
www.zive.sk ...

cs.wikipedia.org ...

S tím ExFat máš samozřejmě pravdu. Ovšem náš flashkaista těžce zapláče nad tím, že mu jinde tato flashka nebude fungovat. Důvodem je prakticky nulová rozšířenost tohoto FS.

stejnak můžu říci EXT3, jak více že tam kde to použije to zvládne exFAT?