» Poradna » Mobily

Formát FLAC

Dobrý den.Jak poznám, že je soubor FLAC jenom překódované MP3? Je nějaký prográmek na to? Mediainfo je na to krátké a o ničem jiném nevím. Předem děkuji za odpovědi.

Odpovědi na otázku

Asi nijak, jedině sluchem na dobré aparatuře. Pokud to nepoznáš (nemáš sluch a/nebo nemáš odpovídající zvukový aparát), tak je to pro tebe stejně jedno.

No, ani v tomto případě to úplně jedno není - zbytečně bude stahovat velké .flac které budou opět zbytčně zabírat místo...

To je fakt, pokud to neslyší, tak mu stačí 128kpbs MP3 Ale zase třeba nějakou 320kbps MP3 a FALC, pokud to někdo pozná, tak asi jen lidi s absolutním sluchem

To by ses docela divil. Pozná to skoro každý, jen je třeba vybrat vhodnou nahrávku (žádné techno, úplně stačí sólo piano nebo housle). Z .mp3 znějí Stradivárky i housličky od Lidla prakticky stejně, piano zase spíše jako xylofon...

Tož na kvalitně nahrané vážné hudbě to asi pozná víc lidí, ale jestli třeba i já...nevím Techno sice zrovna neposlouchám, spíš styly jako rock, jazz a jejich "podstyly" (na kvalitně nahraném jazzu by to taky mohlo poznat víc lidí, asi se někdy otestuju , z elektroniky spíš Vangelis, Jarre, Kraftwerk...

I na elektronické hudbě to lze poznat (Jarre 24/192, nahrává ve studiu na analog!)-------------------------------------------------------Kvalitní ukázky v různých formátech (až 24/352 nebo DSD 256) zde http://www.2l.no/hires/- doporučuji...

"Techno zrovna neposlouchám", ale posloucháte Kraftwerk, což je základ techna! Jinak, Jarreho poslouchali socialističtí svazáci bez vkusu..dnes se píše téměř rok 2019 a cool je Lindstrom, Dusky či terje, ale máte samozřejmě právo stále žít v roce 1983..

Ano, Kraftwerk jsou základ techna, protože patří k zakladatelům elektronické hudby. Jinak stylově s dnešním technem nemají nic společného Možná vás to překvapí, ale Jarre stále vydává nová alba, takže doporučuju poslechnout, než ho začnete srovnávat s těmi údajně "cool" tuc tuc umělci

Absolutní sluch je o rozpoznání frekvence (výšky tónu) bez srovnání s jiným. Nikoli o frekvenčním rozsahu, nebo detailech zvukové křivky.

Jasné, ale řekl bych že právě lidi s výborným až absolutním sluchem dokáží i slyšet detaily zvuku, barvu zvuku...myslím že to jde ruku v ruce.

jde to poznat třeba i když tu nahrávku neznám do detailu, např. na uložto je spousta skladeb honosících se koncovkou .flac ale když to stáhnu a poslecnu na lepších sluchátkách tak je evidentní že to jen nějakej matlák převedl z mp3.

To je pravda, ale taky se stává, že s hrůzou zjistíš, že už na originálním CD je ta nahrávka otřesná. A čím kvalitnější zařízení k přehrávání použiješ, tím je to horší...Takže někdy je v tom "matlák" nevinně..

Dva rovnako naladene klasicke hudobne nastroje dokazu od seba rozlisit naozaj len ludia s vynimocnym sluchom. Rozhodne to nedokaze clovek, ktory nema dostatocne napocuvany klasicky hudobny nastroj bez zosilovacej aparatury.To, co mnohi neskuseni posluchaci pocuju ako nejaky rozdiel je skreslenie a to zvlast ak nefiltrujeme frekfencie nad 20 KHz. Skreslenie ludskeho sluchu na subsonickych kmitoctoch je totiz az 50% a ovlivnuje to vnimanie zvuku v pocutelnom pasme! To vam ale vychvalovaci audio kariet nastavenych na 24bit/192 KHz a prospekty na SACD nepovedia.

Jojo, nebo spektrální analýzou

Pokud to bude z lepší AAC tak to ani tímto nepozná.

Díky za radu, ale mně to nechce některé skladby otevřít. Buď to jen chybně pípne a nebo to nahlásí, že chybí nebo nelze přečíst metadata.

A ještě dotaz č. 2: Jenom nějak stručně - Jak poznat, že to je mp3 nebo flac?

Tady si můžeš vyzkoušet jestli poznáš rozdíl, mezi mp3 128kbps a 320kbps:http://www.noiseaddicts.com/2009/03/mp3-sound-quality... Pokud nepoznáš (jako že většina lidí ho nepozná), tak nemusíš testovat flac a můžeš je pro úsporu místa rovnou konvertovat do mp3. Já to rovnou konveruji do kvality 162kbps abych měl jistotu, že mi nikdy na ničem nabude vadit horší kvalita

Netáraj, na prvý šup je to rozoznať aj cez prehliadač. Pri 320kbps je lepšia dynamika. Baví ma takáto "súťaž" kde nie sú použité kvalitnejšie komponenty a zvuk sa posudzuje cez browser :D Na serióznejší test treba lepší zdroj.

Browser?? Záznam je digitální a na zvuk ti ho převádí zvukovka, případně jakákoli lepší komponenta jakou kdo má odborníku. Nelži že jsi něco poznal. (Já mám externí zvukovku-sluchátkový zesik za 4tis a sluchátka taky za 4.)

A prečo by som mal klamať? Vypočul som si ukážky a klikol som na to, čo som považoval za lepší zvuk. Bolo to správne. Takto som si vyskúšal viac takýchto testov. Kto má sluch, vie rozoznať aj rozdiel medzi formátmi. Na kvalitnej aparatúre ani nehovorím. Tam to počuje aj "hluchý". Tak ma tu neobviňuj ty šašek :D

Kolega, ladic pian, poznal na kvalitní aparatury i vypálené CD z originálu od toho originálu. Nevím jak, ale 20 z 20 se trefil. V paliva jsem to já 4x rychlosti abych zamezí např nějaké chybě. Aparatura byla elwktronkovy zesak primaluna za nějakých 100litru,pak pred zesak či co to mel. A hiend bedny, uz neznám typ. Své kable pozlacené nějaké 4000 za metr. Ja na tom rozdíl nepoznal. Mp3 a flac to vpohode, ale ty original nahrávky studiový pohoda. Tam člověk viděl ty nástroje, když zavrel oči i se dalo typ out vzdálenost. Pak tosame pustil na mě aparatury denon za 50litru a 3 pásmové jbl bedny a to ti byl taky zástěny hnus. Jako za oponou vše v jedné řadě. To tak naokraj

Nic proti, ale pokud naklonuješ CD tak je to 1:1 a to, že je to přepálené, může tak akorát poznat podle toho, jak načítá mechanika lísované CD a pálené CD.

Ja si to myslím taky, ale odešel z místnosti neviděl co dávám a cd bylo načteno uprostřed skladby jen se odpauzlo. Když mi to říkal, že to pozna poslal jsem jej někam, že nevěřím, tak přišel a ukázal. A mě spadla sanka, testovali jsme to na Mike Oldfield crisis, co jsem měl original.

Jitter.

Audio CD nelze NAKLONOVAT. To nejsou soubory ve file-systému. Musí se to ripovat a to NENÍ kopie 1:1, záleží na kvalitě lisování a na kvalitě ripovacího programu.

PS: a taky na kvalitě snímacího systému. Totéž CD bude v různých přehrávačích obecně vzato, hrát různě, dokonce dvojí přehrání v tomtéž přehrávači nebude ÚPLNĚ stejné.

Proc myslíš že nejde náklon ať a Nero a Copy audio CD jako dělá co? Myslíš že to převádí a pak zpět? Pochybuju

Vždyť to píšu … nejsou to soubory ve filesystému. Vzorky mají určité protichybové kódování, ale z kapacitních důvodů bloky dat nemají CRC. A vzhledem k chybám při lisování a čtení nelze rekonstruovat originální data, lze je jen více či méně "zaretušovat".Nero atd. to "ripují" tedy napodobují zpracování, které provádí přehrávač (včetně těch "retuší"). Mimochodem, disky se po lisování kontrolně čtou (asi jen namátkově dle nějakých pravidel) a je přípustná určitá chybovost. Takže ani "originál" není vždy "klonem".

Konečně aspoň jeden člověk který to chápe. Ale ostatních x milionů bude nadále mlít rozšířenou báchorku o digitální kvalitě a naprosto stejných kopiích....------------------------------------------------------Když začaly kolem r. 95 první CD vypalovačky/rekordéry (Pioneer) které umožňovaly vypálit si kopii CD, už tehdy si mnozí (zklamaně) všimli že to nehraje stejně. Stačí si pročíst recenze v časopisech z té doby..

CRC to nepotrebuje, pretoze CD Audio pouziva najefektivnejsi protichybovy kod vychadzajuci z teorie tzv.galoisovych poli. Je to skupina BCH kodov a do tejto skupiny patri aj RS kod (Reed-Solomonov) pouzity pre CD Audio (Red book). Okrem kodovania sa pouziva prelozenie dat pod nazvom CIRC (Cross Interleave Reed Solomon Code) aby bol system odolnejsi proti chybam v zhlukoch.System Compact Disc ma tri druhy opravy chyb media:1. protichybove zabezpecenie2. oprava vzoriek interpolaciou3. zakrytie chyb utlmom signaluV pripade spravnej funkcie a sucinnosti vsetkych systemov opravy chyb dokaze system CD bez znatelneho pocutia opravit chybu na mediu, ktora je dlha priblizne 12mm.Mozete si vyskusat svoje mechaniky ci to dokazu. Staci prelepit CD nepriesvitnou lepiacou paskou. CD prehravac Tesla CD902/915 to vedel bez problemov. CD prehravac Pioneer PD-S503 zvladne len nejakych 8mm.=> Jak poznám, že je soubor FLAC jenom překódované MP3?Posluchom voci originalnemu CD.

Ano, tato "oprava" tam skutečně je. Zároveň (její popis) vysvětluje, proč nemůžou být kopie identické. Tyto opravy totiž neslouží k vytvoření bezchybné kopie 1:1, ale k "zamaskování" případných chyb tak, aby se během poslechu pokud možno výrazněji neprojevily.------------------------------------------------Stejný postup při kopírování v "běžném PC světě" by byl pro soubory fatální.....

Pokud jsou tzv. komerční nahrávky z audio cd, tak nepoznáš nic, protože nikdo neví, jak mají znít (od různých vydavatelství různě zní). Takže se řiď svým sluchem, který je zvyklý na tvé audio "zařízení". A všechno, co vyšlo na klasickejch cd a narazíš na parametry 24/96 o velikostech v řádech GB, tak si můžeš bejt jistej, že je to zbytečná prasárna a s klidným vědomím to můžeš převíst na klasickej audio kmitočet 44100Hz a 16-ti bitovou hloubku a výsledek bude kvalitativně 1:1.

Tolik odpovědí a všechny debilní. Tady je metoda, kterou může použít i hluchý:Otevři si zaručený wav (který sis sám naripoval z CD) v audacity a přepni na Spectrogram. Pak si to překóduj do mp3, znova otevři v audacity, znova přepni na Spectrogram a porovnej rozdíl. Budou chybět vysoké frekvence (tam, kde flac měl takový světle modrý šum, bude mít mp3 jen čistou šedou barvu). Právě ses naučil identifikovat pravý flac od fake flacu.