» Poradna » Programy

Format Factory,riziková instalace

Dobrý den Nechal jsem si u svého NTB vyměnit HDD za SSD. Klonování programů bylo úspěšné, bohužel při spuštění programu Format Factory se objevila zpráva, že nelze spustit jelikož v NTB chybí lum-sdk 64.dll. Bylo mi doporučeno abych provedl přeinstalaci programu. Chtěl jsem FF stáhnout avšak ESET mě varoval, že se jedná o potenciálně nechtěnou aplikaci. Nevím co s tím, když dám "ignorovat" a stáhnout vystavím se nějakému nebezpečí? Daný program používám již dlouho a jsem s ním spokojen. Nevím zda existuje jiná alternativa.NTB ASUS X751L, SW W 8.1. Díky za rady. B.

Odpovědi na otázku

A odkud to stahuješ, z webu tvůrce toho programu? Nahoď odkaz

Bohužel z různých serverů. Dělám chybu, poprosím o odkaz na tvůrce přímo. Děkuji. B.

Zkoušel jsem stahnout z domovské stránky ale stále se objevuje varování, že v NTB není lum-sdk64.dll. Jak to tam dostat? B.

To netuším, co to je za soubor. Nejspíš sis nějak pokazil Windows

lum_sdk64.dll = Luminati SDK je služba VPN, která je součástí softwaru třetích stran. Sada SDK je poskytována vývojářům třetích stran, kteří dostávají měsíční platby za vložení této sady SDK do svého softwaru. Výměnou za to se každý software s vestavěným SDK stává potenciálním uzlem sítě Luminati VPN. To umožňuje zákazníkům Luminati směrovat svůj provoz vázaný na internet přes počítač nebo telefon osoby s nainstalovanou sadou SDK. Tento provoz nemá žádné další vrstvy šifrování.Luminati prodává přístup k této síti třetím stranám, které se chtějí vydávat za domácí uživatele pro analýzu reklamní sítě a monetizace.

Díky, takže to asi nechám být, FF až tak nepotřebuji. Z Vašeho vyjádření, snad jsem to pochopil správně, to asi není zrovna bezpečné. Děkuji. B.

win10 stiahnute teraz odtialto http://www.pcfreetime.com/formatfactory/index.phpa funguje.

Možná včetně té Luminati sítě

Ze zvedavosti jsem to stahl a nainstaloval. Po odmitnuti opery a jeste cosi, na konci instalace po spusteni se mi zahadne nainstaloval CCleaner. Jinak ja osobne uzivam Wondershare UniConverter.

Ze zahadne. Instalator sa mna pytal na Avast, to som odmietol. Ratam, ze si klikal next -> next -> accept -> next.

W8.1 konci podpora v lednu.Nezachranuj mrtvolu. Vyndej data, Media Creation Tool Windows 10, a cista instalace s odstranenim vsech oddilu.Usetris si mraky starosti a prace. Eset ani neinstaluj, vestavene reseni win v pohode staci 99 procentum uzivatelu.

Děkuji za radu. Budu o tom uvažovat, musím to dát do nějakého servisu, sám to nezvládnu. B.

"Klonování programů" je co? Když se klonuje disk, tak už z významu slova: "klon" nemůže na ovci Dolly chybět ani chloupek. Jinak čistá instalace W10 a odchod od Esetu je dobrá rada.http://www.pcfreetime.com/formatfactory/index.php

V servisu mi bylo sděleno, že budou klonovat programy ze starého HDD na nový SSD. Pokud se Vás tato formulace dotkla tak se omlouvám. B.

"...Pokud se Vás tato formulace dotkla tak se omlouvám..." A já mám být nelidský!Já se prostě pozastavuji nad tím výrazem, co nedává smysl už z významu toho slova! Provádí se klon (naprosto identická kopie) disku, nikoliv samotného aplikačního software. Jestli se vás to tak dotklo, tak to tedy pardon! Vy víte, co jste si v servisu zadal za práce, ostatní pochopitelně ne.

Samozřejmě se mě to nedotklo. V servisu jsem si zadal výměnu disku ale nebudeme přeci slovíčkařit. Věřím, že jste špičkový odborník v IT, já jsem jen běžný uživatel samouk. Vtip je jen v tom, že na starém HDD byl program Format Factory a na novém SSD tento program nefunguje, nelze ho spustit přestože dříve fungoval perfektně. Ve Vašem vyjádření žádnou nelidskost nevidím. Přeji hezký den. B.

Jen mimochodem, nejde až tak o slovíčkaření. Jde o to, co přesně jste si v servisu objednal a co provedli. Jestli výměnu disku + klonování (jako garantovanou službu) nebo jen výměnu disku a to "klonování" byl jen jakýsi nezávazný bonus.

Zadání znělo: Výměna disku včetně klonování. Na můj dotaz proč nefunguje určitý program, byla odpověď, že provedli vše v pořádku. B.

To je pak oboustraně nepříjemná situace. Můj nestranný názor je, že ten problém vzniknul už před akcí v servisu (vzhledem k tomu, že na správně provedeném klonování není co skazit a lze předpokládat, že v tom servisu to nedělali poprvé ).Bohužel ani jedna "strana" nejspíš nebude schopna prokázat, jak to bylo.Když ale ten FF byl při nové instalaci označen jako PuP, určitě bych se mu vyhnul, abych napsal aspoň něco k věci

Ještě mne napadlo, že tu inkriminovanou knihovnu (Luminati) mohla smazat nějaká "Antivir" či "Antimalware" kontrola, ať už Defender či rutinní akce v servisu.Takže předtím to sice fungovalo, ale s tímhle dárkem.

Přikláním se k Vaší poslední větě, pouze se rozhoduji zda problém budu řešit s tímto servisem. Pravdou je, že příčiny zádrhelu neznám. Zkusím si sehnat nějaký jiný podobný program, pokud existuje. Co se týká antiviru tak v NTB je nainstalován několik let ESET, se kterým zatím problémy nebyly. Děkuji za Váš názor. B.

Ještě jsem se právě teď setkal s tím, že byl zřejmě nakopnutý HDD, z něho program běžel, protože několikrát zkoušel číst poškozené místo a nakonec to dal. Po klonování už neměl šanci, data na klonu už fyzicky nebyla.

Odejít od ESETu je dobrá rada? Vždyť to je nejlepší antivir. Nebo máte lepší?

pokiaľ konvertuješ len filmy tak skús handbrake. je bez balastu a funguje spoľahlivo

Format Factory používám pouze na úpravu hudebních formátů. B.

Díky za Vaší nabídku programů. Promyslím si to, jen mě zaráží, že je to v ruštině. Mám totiž jednu neblahou zkušenost, shodou okolností s aktualizací FF na jiném PC. Vletěl mi do systému jakýsi sajrajt v azbuce a jiném servisu museli PC vyčistit. B.

Vpravo je zmena jazyka. Ja to mam po SVK. Staci si tam pozriet tie programy a stiahnut zo stranok autora.

Format Factory býval (do jisté verze/doby) kvalitní program na převod formátů.Pak ho kdosi koupil (číňani, rusové, korejci ap.) a přibalil k němu svoje adware.Doporučuji stáhnout/nainstalovat starší verzi FF (3.00) která ještě tento "přídavný dáreček" neobsahuje.http://www.oldversion.com/windows/download/format-f... I tato verze samozřejmě dokáže převést všechny formáty bez potíží...

Mnohokrát Vám děkuji, pomohl jste mi. Program nainstalován. Zároveň děkuji všem kdo přispěli svými názory a radami. B.

Programátoři tam asi vložili něco, co se nelíbí ESETu. Mám stejný problém a nechci ho řešit vypnutím antiviru. Musíme počkat na zázrak, třeba to opraví.