Formát exFAT na Flash - omezení rychlosti?

Zdravím, měl bych rychlý dotaz. Je možné, že mou flashku Samsung OTG 64GB USB 3.0 zpomaluje její formát souborů, který je exFAT? Je z důvodu, abych flashku mohl číst v telefonu s Androidem a zároveň nahrávat soubory větší než 4GB, jak tomu u FAT32 není. Díky za vaše názory.

Odpovědi na otázku

Ne.

Ok, děkuji. Tak jsem pravděpodobně koupil šunt, rychlost zápisu mi přes 20 MB/s prostě nejde

Změň při formátování velikost alokační jednotky na 4 kB nebo 8 kB. Mohlo by to trochu pomoct.

O tom už jsem také něco četl. Možná to bude blbý dotaz, ale nezpůsobuje to potom to, že ze začátku ta rychlost je vysoká, ale na konci kopírování rychlost spadne na minimum a vlastně se jakoby čeká? Nevím teď jak to přesně vysvětlit. Ale vyzkouším to, díky

U jakého typů souborů? Problém je hlavně v tom, že flashky nemají (na rozdíl od SSD) žádnou cache, takže jim dělá velké problémy s malými soubory a vícenásobným přístupem. Naopak velmi dobrých výsledků bude dosahovat při kopírování jednoho velkého souboru.Mohl bys sem hodit nějaké výsledky z Crystal Disk Mark? Stačí malá velikost testovacího souboru (tuším 50 nebo 100 MB a jen jedno opakování, ať si zbytečně flashku nezhuntuješ). Ta velikost alokační jednotky může pomoct z toho důvodu, že flash čipy mají nativně různou velikost nejmenší jednotky, se kterou jsou schopné pracovat (staré flashky měly 512 kB, dneska mají hlavně 4kB a 8kB sektory).

Ok, SW stáhnu a hodím se screen. Každopádně teď jsem si na flashku nahrával 2GB film ve formátu mkv. Rychlost byla v průměru 15MB/s, občas tam skočilo 20-22MB/s. Koukal jsem normálně přes funkci "Formátovat" ve Windows a na výběr té velikosti alokační jednotky tu je několik hodnot. Od 4096 bajtů až po 32 768kB. Jak si to mám vysvětlit? Jinak díky za předchozí vysvětlení.

Přikládám screen: https://ctrlv.cz/7P3X

Zkus porovnat rozdíl mezi 4 096 bajtů (= 4 kB), 8 192 bajtů (= 8 kB) a 16 kB. Každopádně ty rychlosti odpovídají USB 2.0.Co máš za základní desku/notebook? Podle snímku obrazovky máš Windows 8/8.1/10, které mají ovladače pro USB 3.0 v sobě, takže tam bych problém nehledal.Co přesně je to za flashku a kde jsi ji koupil?

Flashku jsem koupil na CZC, přesně tuto: http://www.czc.cz/samsung-otg-muf-64cb-64gb... Základní desku mám ASUS M4A87TD/USB 3.0. A ano, mám Windows 8, pro jistotu jsem zkusil nainstalovat i ovladače z oficiálních stránek výrobce (jsou pro Windows 7), ale beze změny. Jdu vyzkoušet ty alokační jednotky. Zatím děkuji moc.

Deska má čipset NEC/Renesas - ty jsou nativně přímo ve Windows a je to de facto standard.Koukám na testy podobných modelů a USB 3.0 je na té flashce placebo. Holt Samsung a jeho nechutnej marketing http://www.storagereview.com/samsung_bar_usb_30_drive_...

To je strašný... Samsung mám hodně rád, ale tak nějak jsem tohle tušil. V tom případě asi nemá cenu experimentovat a zbytečně přehazovat všechny soubory z flashky, abych ji mohl naformátovat, co? Každopádně bych rád poděkoval za tvůj čas a za objasnění pár věcí

Zkus hledat testy USB 3.0 flashek s podporou OTG, existují i lepší modely:http://www.legitreviews.com/32gb-otg-usb-flash-drive-...

Ještě mě napadla jedna drobnost - koukni se do nastavení formátování v telefonu, jestli neumí flashku naformátovat na systém souborů F2FS. Je to obdoba exFAT a vymyslel jej Samsung pro podobné účely. Ale ještě nikde jsem se s ním nesetkal, tak nemám představu, jestli se nakonec prosadil.