» Poradna » Programy

Formát čísla v Excelu (zlomek versus celé číslo)

Nevíte, jak zařídit, aby se zlomek (neceločíselný) zobrazoval jako zlomek, ale v případě, že by číslo bylo celé, tak by se zobrazovalo v normálním tvaru? Kód ???/??? vše převede na zlomky (i celá čísla se zobrazí jako jedniny), kód #" "???/??? zase převede zlomek na smíšené číslo...Tzn., chci, aby se číslo 2 zobrazilo jako 2 (ne jako 2/1) a číslo 3,25 jako 13/4 (nikoliv 3 1/4).

Odpovědi na otázku

zkus něco takového=KDYŽ(ISEVEN(A1)=PRAVDA;HODNOTA.NA.TEXT(A1;"#0");HODNOTA.NA.TEXT(A1;"#?/?"))