Formát boot karty

Ahoj,hraju si s Raspberry Pi a na sd kartu jsem si nainstaloval image linuxu pomocí Win32 Disk Imager. Podařilo se mi poškodit data a rád bych kartu zformátoval.Jenže z karty 8GB ted systém vidí kartu o velikosti 50MB a na větší to formátovat nechce. Už jsem zkoušel víc utilit se stejnym vysledkem.Pokud máte někdo zkušenost s podobným problémem budu rád za pomoc.Díky

Odpovědi na otázku

Párkát se mi to taky stalo a Windows si s tím moc neporadily.1) Zkuste tu kartu naformátovat v nějakém zařízení, třeba foťáku, tabletu apod. Někdy se to podaří opravit.2) Nebo se mi to podaří se čtečkou karet vrazit do síťového disku NAS a naformátovat to v tom jako harddisk.3) Jinak zkuste stáhnout program EaseUS partition master home a opravit to v něm.4) Zkuste nějakou live distribuci Linuxu a naformátovat ji v něm.

Díky moc. Č 3 pomohlo. Fakt moc dobrý prográmek. Našel jsem jich několik, ale až tento pomohl.