» Poradna » Programy

Form action v PHP

Zdravim,Potreboval by som celkom jednoduchu vec.Vo formulari mam textfield a button a po stlaceni buttonu by som chcel poslat mail na vopred urcenu adresu s textom v textfielde bez toho aby som nemusel davat do action="inyphpsubor.php" a v tom inom subore zas napisat jeden riadok s funciou mail... ide mi len o to aby sa nezmenil subor a bol aj formular a funkcia mail v jednom subore. Sorry za noob dotaz,  Dik

Odpovědi na otázku

Tak tam hodíš do toho skriptu podmínku:if(issset($_POST['jmenoTextField'])) // podminka se provede pokud je definovana promenna v textField{// odesli email}/*Kod pro zobrazeni formulare pro odesilani*/Mimochodem toto je vhodne jeste osetrit protoze minimalne pokud uzivatel nic neuvede bude inicializovana promenna $_POST['jmenoTextField'] jako prazdni retezec, ktery bude odeslan na email.Proto je vhodne tam dat dalsi podminku, ktera zjistuje konkretni obsah retezece v $_POST['jmenoTextField']