» Poradna » Mobily

Force update android verze

Dobrý den,měl bych dotaz ohledně force updatu na mobilním zařízení, zda je možný a pokud ano jakým nejlepším způsobem by to šlo. Uvedu příklad, mám např. 4.0 a už zde nejsou další aktualizace na OS, a potřeboval bych přejít na 4.2.Díky za odpověď

Odpovědi na otázku

Jasně, já jsem ze 7 přešel force na 10

Nejde, je potřeba si uvědomit, že tzv. ROM není jen samotný operační systém, ale balík systému + ovladače HW + syst. aplikace a to musí být vytvořeno pro konkrétní typ telefonu. Pokud tedy výrobce žádnou novější verzi nevydal, tak smůla, můžeš se jen podívat po komunitních tvůrcích, jestli někdo nevytvořil pro tvůj typ telefonu alternativní ROM (custom ROM). Pokud máš telefon běžného typu, kterých bylo mezi lidmi hodně, tak je větší šance, že alternativa s vyšší verzí androida existuje.

ahoj jajsem terezkavanova